Ostatnio dodane:
.Pozdrowienia wiosenne.

Pozdrowienia wiosenne

Mimo niezbyt wiosennej pogody za oknem dziś mamy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w czasie zdalnej nauki przez cały najbliższy tydzień można przesyłać poprzez naszą stronę oraz profil szkoły na facebooku " Pozdrowienia wiosenne". Zachęcamy wszystkich uczniów do tej akcji, po pierwsze aby przekazać...

Czytaj więcej...

.Dzień kolorowej skarpetki....

Dzień kolorowej skarpetki...

#OREWJuszczynWyjatkowaSkarpetka Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku wzięła udział w akcji pt.: "Wyjątkowa skarpetka". 21 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa,którego symbolem stały się kolorowe skarpetki nie do pary. Nasi uczniowie również założyli i wykonali piękne ...<br /><br /><a class=Czytaj więcej...

.17 marca-

17 marca- "Irlandia w szkole"

Dziś Dzień Św. Patryka i z tej okazji również w naszej szkole akcja pt:"Irlandia w szkole". Dla uczniów klas I-III p. Małgorzata Koza i Anna Piekarska przygotowały gry i zabawy związane z kulturą irlandzką i obchodami 17 marca w Irlandii. Były elementy realioznawcze tj. Flaga,...

Czytaj więcej...

.Dzień Języka Ojczystego.

Dzień Języka Ojczystego

  A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą. Nie znać języka swego hańbą oczywistą. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi...

Czytaj więcej...

.Nowalijki na powitanie wiosny.

Nowalijki na powitanie wiosny

  Uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły od 1 marca zakładali „parapetowe ogródki”. Z dużym zaangażowaniem przygotowywali „grunt” dla nowalijek. Od tygodnia obserwują, co dzieje się z nasionami rzeżuchy, rukoli, szpinaku, owsa oraz z cebulą po umieszczeniu ich na różnych podłożach – wacie lub ziemi. Dzieci...

Czytaj więcej...

Strona główna

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Drukuj PDF

 

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się w naszej szkole już 22 września. W tym dniu ogłoszono konkurs na plakat klasowy zachęcający do nauki tabliczki mnożenia.

Więcej…

Dzień Chłopaka 2020

Drukuj PDF

 

 

By się spełniły Wasze życzenia,


by się ziściły Wasze marzenia,


by uśmiech często gościł na twarzy

,
byście zdobyli szczyt swoich marzeń.


DZIEŃ CHŁOPAKA 2020!

Więcej…

Narodowe Czytanie 2020 - Balladyna Juliusza Słowackiego

Drukuj PDF

NARODOWE CZYTANIE

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Ma ona na celu popularyzację czytelnictwa i uwrażliwianie na piękno literatury polskiej.

Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później Trylogii Henryka Sienkiewicza. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza oraz Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

 

Na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości czytaliśmy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W ubiegłym roku przypomnieliśmy sobie kilka polskich nowel. W tym roku podczas 9. edycji Narodowego Czytania - lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. To tragiczna opowieść o dwóch siostrach Balladynie i Alinie. Pokazuje, do czego może doprowadzić żądza władzy. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.

Więcej…

Uroczystości patriotyczne w lesie w Sitnie

Drukuj PDF

 

18 września 2020 roku uczniowie klasy VIII wraz wychowawcą wzięli udział w uroczystościach, które odbyły się w lesie w Sitnie przy pamiątkowej mogile harcerzy zamordowanych w tym miejscu przez hitlerowców 5 lipca 1940 roku.

Data spotkania nie jest przypadkowa, związana jest bowiem z 79 rocznicą ekshumacji , która odbyła się we wrześniu 1946 roku. Po niej nastąpiło przeniesienie ciał poległych na cmentarz parafialny w Radzyniu.

Więcej…

Bezpieczny powrót do szkoły - List do Rodziców

Drukuj PDF

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy uczniowie!

 

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.zsbiala.org i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie. Zostały one również umieszczone w e-dzienniku w zakładce „ wiadomości – rodzice uczniów”.

Więcej…

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2021

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.