Ostatnio dodane:
.Zakończenie roku szkolnego.

Zakończenie roku szkolnego

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się o 22 czerwca o godzinie 9.20 Zapraszamy!...

Czytaj więcej...

21 czerwca- dzień wolny od zajęć szkolnych

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej przypomina, że 21 czerwca, czyli najbliższy czwartek, jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Jednocześnie informujemy uczniów i ich rodziców, że szkolny Dzień Dziecka świętować będziemy 20 czerwca (środa) od godz.9.00-13.00 Zapraszamy serdecznie...

Czytaj więcej...

.W Zagrodzie Ekologicznej

W Zagrodzie Ekologicznej " Zielony Poligon".

W słoneczny czerwcowy dzień uczniowie klas I – III wybrali się do zagrody ekologicznej „Zielony Poligon”. Pobyt w niej dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Były zabawy, kontakt ze zwierzętami, ale i prawdziwa nauka. Wszystkim udało się zmontować „warzywną baterię” z ziemniaków oraz samonawadniającą doniczkę. Wielką atrakcją było samodzielne wykonanie...

Czytaj więcej...

.XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ.

XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ

  Dnia 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyło się podsumowanie XII edycji Ogólnopolskiego Projektu TRZYMAJ FORMĘ Grupy uczniów z poszczególnych klas pod okiem koordynatora projektu p. Bożeny Niewęgłowskiej oraz p. Barbary Petruk, prezentowały przygotowane przez siebie zadania . Uczniowie promowali zdrowie i zdrowy tryb...

Czytaj więcej...

.Bajka o wilku i 7 koźlątkach.

Bajka o wilku i 7 koźlątkach

  W dniu 29 maja pierwszoklasiści przedstawili uczniom z klas młodszych krótką scenkę w oparciu o „Bajkę o wilku i siedmiu koźlątkach”. Przesłaniem przedstawienia było bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi. Zabawna forma występu na pewno zapadnie dzieciom w pamięci i wpłynie na wybór właściwych postaw, gwarantujących...

Czytaj więcej...

Strona główna

Jasełka w Szkole Podstawowej

Drukuj PDF

Tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem – w dniu 18 grudnia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się, aby obejrzeć jasełka. Nie zabrakowało też rodziców, którzy pragnęli podziwiać występ swoich dzieci.
Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II, III i VI pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Czubak, Mirosławy Knapińskiej i Beaty Spozowskiej.
Młodsze dzieci wcieliły się nie tylko w role charakterystyczne dla jasełek, czyli Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów. Na scenie pojawiło się też wiele baśniowych postaci, które odwiedziły nowonarodzonego Jezusa i ofiarowały mu swoje dary, a jednocześnie wywołały nutkę refleksji nad ludzkimi zachowaniami. Uczniowie klasy VI pięknie zaśpiewali kolędy i złożyli wszystkim serdeczne świąteczne życzenia. Wszyscy artyści doskonale wywiązali się ze swoich zadań, a spektakl na zmianę wzruszał i bawił.
Na zakończenie spotkania głos zabrał pan dyrektor Andrzej Prokopiuk, który podziękował organizatorom za przygotowanie przedstawienia i życzył wszystkim zebranym radosnego świętowania.

Bal Karnawałowy 2013

Drukuj PDF

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

W twojej ojczyźnie sławnych portrety,
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie slowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

Antoni Słonimski

Zespół Szkół w Białej serdecznie zaprasza wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi ...”, który odbędzie się 9 listopada 2012r.
Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 w Zespole Szkół w Białej.
Konkurs odbędzie się pod patronatem Posła na Sejm RP pana Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.
Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie http://zsbiala.org

Karty zgłoszenia uczestników oraz regulamin konkursu do pobrania w dziale Katalog plików. Kliknij tutaj

Sedecznie zapraszamy

 

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

„Nie rzucim ziemi…”. Pod takim hasłem w dniu 9. listopada 2012 roku w Zespole Szkół w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Imprezę objął patronatem Poseł na Sejm RP p. Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesław Mazurek.

Celem konkursu było zachęcenie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, przywrócenie zbiorowej pamięci, zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, uaktywnienie szkół w kształtowaniu postaw patriotyczno-obywatelskich wśród dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w konkursie,

wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz dorobku artystycznego.

Konkurs poprzedzony został uroczystą akademią z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez uczniów klas III B i III A pod kierunkiem pań Elżbiety Jurek i Hanny Koncerewicz.

Pan dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Prokopiuk serdecznie powitał zaproszonych gości. Wśród przybyłych był ks. Prałat Roman Wiszniewski, Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek, Sekretarz Gminy p. Jarosław Ejsmont, Inspektor ds. Oświaty p. Krystyna Goś, dyrektor Zespołu Szkół w Białce p. Ewa Łańcut-Nestoruk, kierownik Niepublicznego Przedszkola „Bambino” Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim p. Luiza Kaczorowska, p. Dorota Szostakiewicz nauczyciel Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim, która pełniła funkcję przewodniczącej jury oraz przedstawiciele Rady Rodziców i lokalnych mediów.

Więcej…

Wycieczka do teatru

Drukuj PDF

10 października 2012 r. grupa uczniów z klasy V i VI pod opieką pani J. Grochowskiej i pani M.Knapińskiej wyjechała na wycieczkę do Lublina. Głównym celem podróży było obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawianego w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Przygody głównej bohaterki tej pouczającej opowieści o sile miłości, przyjaźni i nadziei od wielu lat zachwycają, bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Aktorzy występujący w przedstawieniu dali prawdziwy pokaz kunsztu aktorskiego. W roli Ani wystąpiła Krystyna Górska, Maryli -Beata Pietroń, a Mateusza - Jan Wojciech Krzyszczak będący także reżyserem spektaklu. Postać Pani Linde kreowała Krystyna Szydłowska.
Utrzymana w klimacie powieści scenografia i stylowe kostiumy sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z wielką przyjemnością.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli ponadto wystawę malarstwa  Teofila Wiktora Kosiorkiewicza pt. „Sen o Lublinie” i  odwiedzili salę akustyczną, skarbiec i krypty w lubelskiej katedrze. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w McDonald’s.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.