Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Dziękuję Ci Mamo...

Drukuj PDF

"Dziękuję Ci Mamo…”

Pod takim hasłem 28.05.2013 roku uczniowie Zespołu Szkół  Gimnazjum w Białej po raz pierwszy obchodzili Dzień Matki.
Spotkanie rozpoczęło się w godzinach popołudniowych. W trosce o zdrowie mam organizatorzy zaprosili Panie z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radzyniu Podlaskim, które dokonały bezpłatnych badań poziomu cukru i ciśnienia krwi wszystkim chętnym gościom.
W części oficjalnej najpierw głos zabrał p. dyrektor A. Prokopiuk, składając mamom najserdeczniejsze życzenia. Następnie kilka ciepłych słów skierował do zebranych Wójt Gminy p. W. Mazurek.
W dalszej kolejności gimnazjaliści z klas: Ia, Ic, IIa, IIIa i IIIb zaprezentowali część artystyczną, na którą składały się wiersze, scenki z życia rodzinnego przeplatane nastrojowymi piosenkami z repertuaru znanych wykonawców, zaśpiewanymi przez utalentowanych muzycznie uczniów naszej szkoły.
Na zakończenie zaproszono mamy na słodki poczęstunek przygotowany przez wolontariuszy ze Szkolnego  Koła „Promyk”, podczas którego mamy mogły swobodnie porozmawiać, czy podzielić się swoimi wrażeniami.
To spotkanie dostarczyło wielu wzruszeń nie tylko tak licznie zgromadzonym mamom, lecz także uczniom i nauczycielom.
Organizatorkami uroczystości były: M. Czech, E. Jurkowska, J. Grochowska, H. Uss, J. Paszkowska.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół w Białej

Drukuj PDF

12 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół w Białej miał miejsce dzień otwarty. Zaproszenie organizatorów przyjęła Szkoła Podstawowa w Brzostówcu, Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych, Zespół Szkół w Zabielu i Szkoła Podstawowa w Białej. Uczniowie klas szóstych przybyli wraz z opiekunami, aby zobaczyć szkołę, do której, być może będą uczęszczać.
Zebranych powitał pan dyrektor Andrzej Prokopiuk, krótko przedstawiając historię szkoły, kadrę pedagogiczną oraz bazę lokalową. Oprowadził też gości po obiekcie prezentując niektóre pracownie, halę sportową i osiągnięcia gimnazjalistów.
Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia ciekawych pokazów fizyczno – chemicznych przygotowanych przez uczennice z klasy II a pod kierunkiem pani Hanny Koncerewicz. Doświadczenia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mogli zobaczyć właściwości różnych substancji, a także przekonać się, że nauka fizyki i chemii może być ciekawa i przydatna w codziennym życiu.
Po tej części goście i gospodarze – uczniowie klas pierwszych gimnazjum – udali się na słodki poczęstunek, który został ufundowany przez Radę Rodziców ZS w Białej. Był to czas, kiedy uczniowie mogli porozmawiać i lepiej się poznać.
Kolejnym punktem programu był występ uczniów z koła teatralnego z klas Ia i IIa. Pod kierunkiem pań: Jolanty Grochowskiej i Elżbiety Jurkowskiej wystawili oni sztukę pt. „Kopciuszek na wesoło”. Współczesne stroje, dialogi i wykonanie popularnych utworów muzycznych podobały się i rozbawiły widzów.
Na koniec odwiedzono Gminną Bibliotekę Publiczną. Pani bibliotekarka Jolanta Palica już teraz starała się poznać upodobania czytelnicze przyszłych gimnazjalistów, a słodyczami zachęcić do częstych wizyt w bibliotece.
Organizatorzy mają nadzieję, że szóstoklasiści będą mile wspominać Dzień Otwarty w Białej. Do zobaczenia we wrześniu!
Organizatorami imprezy były panie: Jolanta Paszkowska, Małgorzata Czech, Elżbieta Jurkowska, Jolanta Grochowska oraz Hanna Koncerewicz. Pan Mirosław Piasko z Białej uwiecznił imprezę na filmie DVD.

Rośniemy razem 2013

Drukuj PDF

Zespół Szkół – Gimnazjum

w Białej koło Radzynia Podlaskiego

serdecznie zaprasza

dzieci i młodzież niepełnosprawną

wraz z rodzicami lub opiekunami

na XII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”,

który odbędzie się 10 czerwca 2013 roku

w godzinach 13.00-16.00.

Potwierdzenia uczestników prosimy dokonać telefonicznie do 6 czerwca 2013 r.

Telefon kontaktowy: 833528329

Organizatorzy

Pasowanie na czytelnika

Drukuj PDF

W dniu 18.04.2013r. odbyło się naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie znają już prawie cały alfabet i samodzielnie zaczynają czytać książki.
W trakcie spotkania pierwszoklasiści wykonywali różne zadania, w czasie których mogli wykazać się znajomością postaci z bajek, odgadywaniem zagadek na różne tematy oraz umiejętnością czytania prostych tekstów i rozwiązywania krzyżówek. Wysiłek maluchów był nagradzany słodyczami.
Odczytanie wiersza „Skarga książki” przez bibliotekarkę stało się dobrą okazją do rozmowy na temat poszanowania książek.
Następnie w obecności dyrektora pana Andrzeja Prokopiuka, wychowawczyni p. Wioletty Korycińskiej oraz pań bibliotekarek, pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą chętnie czytać i szanować książki. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Na koniec każdy z uczniów otrzymał w prezencie kolorowe zakładki i wierszyki z prośbami książki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Uroczystość przygotowały panie Jolanta Paszkowska i Ewa Rola.

Od ziarnka do ubrania

Drukuj PDF

Koło Regionalne w Białej serdecznie zaprasza 29 maja 2013 r.w godzinach od 9.00 d0 14.00. do Izby Regionalnej w Białej na pokaz wytwarzania materiałów i  ubrań. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne do 27.05. 2013 i podanie liczby uczniów.

Kontakt: Hanna Gołoś  - 505005218, Irena Pawlina –Ochnio- 509716892.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.