Ostatnio dodane:
.Wywiadówka .

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17.09.2018 r. o godz 16.00 . Zebranie ogólne na górnym korytarzu w szkole podstawowej rozpocznie pan Dyrektor Andrzej Prokopiuk. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w poszczególnych klasach. Dyrekcja i nauczyciele SP...

Czytaj więcej...

.Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu .

Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy...

Czytaj więcej...

.Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka.

Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka

  WYWIADÓWKA w nowym roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się 17 września o godzinie 16.00 Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym na górnym korytarzu w szkole podstawowej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami klas.   Dyrektor i nauczyciele SP w Białej serdecznie zapraszają   Oto wykaz wychowawców klas: Oddział przedszkolny...

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019

    ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Przedszkole     Grupa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Przedszkolna 4i5-latków - AZ-02-01/10-KI-3/16 - Świat dziecka Bożego - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność Klasa 0 - AZ-03-01/10-KI-2/15 - Spotkania dzieci Bożych - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność       KLASY I – III Szkoły podstawowej       Klasa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Klasa I - AZ-11-01/12-KI-1/12 - Żyjemy w Bożym świecie - K.Mielnicki, E.Kondrak, B.Nosek - Jedność, Kielce Klasa II - AZ-12-01/12-KI-3/12 - Idziemy do Jezusa - D. Kurpiński, J. Snopek. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak - Jedność, Kielce Klasa III - AZ-13-01/12-KI-4/13 - Jezus jest...

Czytaj więcej...

.Piknik integracyjny

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

  Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno –...

Czytaj więcej...

Strona główna

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

W twojej ojczyźnie sławnych portrety,
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie slowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

Antoni Słonimski

Zespół Szkół w Białej serdecznie zaprasza wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi ...”, który odbędzie się 9 listopada 2012r.
Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 w Zespole Szkół w Białej.
Konkurs odbędzie się pod patronatem Posła na Sejm RP pana Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.
Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie http://zsbiala.org

Karty zgłoszenia uczestników oraz regulamin konkursu do pobrania w dziale Katalog plików. Kliknij tutaj

Sedecznie zapraszamy

 

Wycieczka do teatru

Drukuj PDF

10 października 2012 r. grupa uczniów z klasy V i VI pod opieką pani J. Grochowskiej i pani M.Knapińskiej wyjechała na wycieczkę do Lublina. Głównym celem podróży było obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawianego w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Przygody głównej bohaterki tej pouczającej opowieści o sile miłości, przyjaźni i nadziei od wielu lat zachwycają, bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Aktorzy występujący w przedstawieniu dali prawdziwy pokaz kunsztu aktorskiego. W roli Ani wystąpiła Krystyna Górska, Maryli -Beata Pietroń, a Mateusza - Jan Wojciech Krzyszczak będący także reżyserem spektaklu. Postać Pani Linde kreowała Krystyna Szydłowska.
Utrzymana w klimacie powieści scenografia i stylowe kostiumy sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z wielką przyjemnością.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli ponadto wystawę malarstwa  Teofila Wiktora Kosiorkiewicza pt. „Sen o Lublinie” i  odwiedzili salę akustyczną, skarbiec i krypty w lubelskiej katedrze. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w McDonald’s.

XII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Drukuj PDF

14 września 2012 roku uczniowie klas II-VI SP oraz Ia i IIa Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w inauguracji XII Rajdu  Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.  Uroczystość  odbyła się w lesie koło wsi Sitno, gdzie 5 lipca 1940 roku Niemcy rozstrzelali 15 harcerzy i ich komendanta – harcmistrza Michała Lisowskiego.
Zebranych przy pamiątkowej mogile uczestników rajdu, przedstawicieli szkół  i mieszkańców naszej gminy   powitał przedstawiciel PTTK w Radzyniu-Pan Bogdan Fijałek. Następnie ksiądz Marek Buch z parafii MBNP celebrował polową mszę świętą, w której przypomniał m.in. najważniejsze fakty z życia nauczyciela, harcerza, propagatora turystyki i wielkiego patrioty, jakim był Michał Lisowski.
Patriotyzm okresu wojny i okupacji oraz współczesnej młodzieży był także treścią listu skierowanego do zebranych przez Posła na Sejm RP –Pana Jerzego Rębka oraz przemówienia, obecnego na spotkaniu Wójta Gminy Radzyń Podlaski,  Pana Wiesława Mazurka.
Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy symbolicznej mogile pomordowanych.

Sebastian Mazur zwycięzcą Konkursu Krasomówczego!

Drukuj PDF

Wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbyły się 9. października w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego w Radzyniu. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik konkursu przygotował 5-minutowe wystąpienie, w którym prezentował zabytki, historię, walory przyrodnicze swego regionu, ciekawych ludzi z nim związanych. Następnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w spontanicznym zaprezentowaniu wylosowanego tematu. Występy oceniało 7-osobowe jury pod przewodnictwem Teresy Ostasiewicz – nauczycielki języka polskiego w I LO w Radzyniu.
W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się uczeń klasy V ZS w Białej Sebastian Mazur reprezentujacy miejscowe Koło Regionalne, przygotowany przez Irenę Pawlinę-Ochnio. Także bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły Natalia Gręzak z kl. V i Natalia Paszkowska z kl. IIa.
Sebastian będzie reprezentować województwo lubelskie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej, który odbędzie się w Legnicy w dniach 22-25 listopada.
W tym roku konkurs odbył się w szczególnym miejscu: w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego. Gospodarz Izby Zygmunt Pietrzak, który również zasiadał w jury konkursu, przyjął gości niezwykle serdcznie, opowiedział o wielkim wirtuozie roden z Radzynia. Młodzież i opiekunowie mogli obejrzeć film “Zapomniany wirtuoz”.
Laureatom konkursu nagrody wręczył Jóżef Korulczyk, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Początek nowego roku szkolnego

Drukuj PDF

Urtoczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013

rozpocznie się 3 września 2012 roku o godzinie 1000.

Autobusy dowożące dzieci i młodzież do szkoły wyjadą z bazy PKS o godz 915.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych uczniów Zespołu Szkół w Białej.

 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.