Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Szkolny Dzień Profilaktki

Drukuj PDF

W dniu 21.03.2013r. w Zespole Szkół- Gimnazjum w Białej pod kierownictwem  p. Bożeny Niewęgłowskiej , przy współpracy rodziców  (Edyty Zabielskiej, Agnieszki Brygoła, Justyny Hapon)  oraz nauczycieli (Moniki Płodzień- Pulik, Marty Zając) odbył się ,,Dzień Profilaktyki Szkolnej” .
Dzień Profilaktyki zapoczątkowany został prelekcją i pokazem ratownika medycznego p. Mirosława  Tchórzewskiego dotyczącej  udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Uczniowie klas pierwszych  oraz rodzice  mieli możliwość przećwiczyć  pod fachowym okiem  m.in. sztuczne oddychanie i masaż serca. Dowiedzieli się jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i co należy zrobić, by udzielić pierwszej pomocy przed lekarskiej.
Następnie uczniowie  klas drugich uczestniczyli w spotkaniu  z pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie p. Aliną Kryjak, która wygłosiła wspaniałą prelekcję dotyczącą ,, Zachowań ryzykownych” dotyczących młodych ludzi w różnych sytuacjach .
Następnym punktem programu było spotkanie klas trzecich z p. dr Maciejem Rączką. Uczniowie obejrzeli wzruszający film o ludziach dotkniętych białaczką oraz wysłuchali prelekcji na temat możliwości bycia dawcą komórek macierzystych i szpiku kostnego .
Dzień Profilaktyki zakończony został pokazem filmu dydaktycznego pt. ,,Nikotyna”, w którym uczniowie sami mogli zadecydować o jego zakończeniu.
Całe wydarzenie szkolne uwiecznił wspaniały fotoreporter p. Mirosław Piasko, któremu wszyscy z serca dziękujemy.
Organizatorzy mają nadzieję, że poświęcony czas był dobrze wykorzystany.

Akcja "Czytamy maluchom".

Drukuj PDF

W roku szkolnym 2012-2013 do biblioteki szkolnej, w każdą środę zaglądają dzieci z zerówki. Tu spotykają się ze starszymi kolegami z gimnazjum, Panią bibliotekarką oraz innymi gośćmi w ramach programu „Czytamy maluchom”.
Celem przedsięwzięcia jest zaszczepienie wśród dzieci miłości do czytania oraz rozwijanie ich wrażliwości i wyobraźni.
Maluchy odwiedzają bibliotekę szkolną pod opieką swojej wychowawczyni Pani Małgorzaty Łuby. Wśród prezentujących wiersze i opowiadania z literatury dziecięcej znaleźli się również Dyrektor Zespołu Szkół w Białej Pan Andrzej Prokopiuk i jego zastępca Pan Grzegorz Karpiński.
Do przeczytanych utworów dzieci z zerówki wykonywały różnymi technikami prace plastyczne, które eksponowano później w bibliotece.
W pierwszym semestrze odbyły się konkursy poświęcone: Królewnie Śnieżce, Smokowi Wawelskiemu i Roszpunce.
Najciekawsze prace zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i nagrodami.

Bal Gimnazjalny

Drukuj PDF

W dniu 9 lutego 2013 roku w Zespole Szkół w Białej odbył się Bal Gimnazjalny.
Tradycyjnie rozpoczął się, jak wszyscy potem ocenili,  przepięknym wykonaniem poloneza  przygotowanego przez Pana Grzegorza Niewęgłowskiego. Część oficjalną otworzył swym przemówieniem dyrektor szkoły Pan Andrzej Prokopiuk składając moc gorących życzeń świętującej młodzieży. W krótkim wystąpieniu całą imprezę uświetnił Wójt Gminy Radzyń Podlaski PanWiesław Mazurek, który wystąpił w roli samorządowca, rodzica, a także  jubilata 30 rocznicy swojego balu studniówkowego. Podziękowania złożono też na ręce wychowawców klas trzecich, Pani Hanny Koncerewicz, Pani Bożeny Niewęgłowskiej oraz Pana Tomasza Odrzygoździa. Następnie miało miejsce emocjonalne przemówienie Gabrieli Szczepaniuk, która w imieniu  swoich koleżanek i kolegów złożyła gorące podziękowania całemu gronu pedagogicznemu oraz rodzicom za włożony trud w wychowanie oraz przygotowanie uroczystości. Następnie reprezentantka rodziców Pani Marta Szczepaniuk zaprosiła wszystkich uczestników na poczęstunek. Do północy tegoroczni absolwenci bawili się w towarzystwie zaproszonych gości i rodziców.

Galerię zdjęć i nagrania filmowe można obejrzec na stronie radzyninfo.pl dzięki uprzejmości redakcji serwisu.

Ostatki w ZS w Białej

Drukuj PDF

W dniu 12 lutego zakończył się okres zabaw w Szkole Podstawowej w Białej.
Dzieci z klas najmłodszych z tej szkoły oraz innych szkół z gminy Radzyń Podlaski o godz.11.20 spotkały się w kinie aby obejrzeć film pt. "Ryś i spółka". Fundatorem biletów na film był Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek. Po obejrzeniu filmu dzieci ze szkoły z Białej mogły wziąć udział w zabawie w ostatnim dniu karnawału. Zabawa podzielona została na dwie części. Pierwsza to nauka nowoczesnego tańca pod okiem Pani instruktor Joanny Pastuszewskiej. Druga część to tańce w rytm muzyki.
Pani instruktor została zaproszona przez przedstawicielki Rady Rodziców tj. Panie: Agnieszkę Brygoła i Edytę Zabielską. Panie te były już bardzo zaangażowane podczas balu karnawałowego w dniu 10 lutego, ale pomimo zmęczenia znalazły jeszcze czas i siłę aby uczestniczyć w nauce tańca nowoczesnego i poprowadzić ostatnią zabawę w karnawale. Brawo miłe Panie. Teraz przed nami okres wyciszenia, zadumy, pokuty i modlitwy.

Święto patrona Szkoły Podstawowej

Drukuj PDF

 

„ Mamy tylko jedno życie.

Musimy przeżyć  je mądrze”

Romuald Traugutt

Słowa wypowiedziane przez patrona szkoły - Romualda Traugutta – stały się myślą przewodnią spotkania społeczności szkolnej, które odbyło się 26 stycznia 2013 r. w SP w Białej.
Głównym celem uroczystości  było przypomnienie postaci  wybitnego Polaka i wielkiego patrioty- Romualda Traugutta. Drugi, równie ważny cel uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białej, to przypadająca w tym roku 150 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego 1863 roku.
Z tej okazji uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem Elżbiety Jurkowskiej i Mirosławy Knapińskiej zaprezentowali zebranym montaż słowno-muzyczny, który  przybliżył słuchaczom najważniejsze fakty z życia Romualda Traugutta i przypomniał ważne wydarzenia związane z wybuchem, przebiegiem i skutkami powstania styczniowego. Wiadomości dotyczące walki zbrojnej przeplatały polskie pieśni patriotyczne pochodzące z tego okresu. Wydarzenia dotyczące przebiegu  i skutków powstania styczniowego ilustrowały ponadto reprodukcje  eksponowane na korytarzu szkolnym.

Końcowa część wystąpienia uczniów nawiązywała do czasów nam współczesnych. W krótkich słowach wierszy i piosenek pokazano  patriotyzm żyjących obecnie Polaków.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.