Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Kulig klasy trzeciej i szóstej

Drukuj PDF

29 stycznia, po lekcjach,  11 uczniów klasy III i 10 uczniów klasy VI pod opieką wychowawców – p. Mirosławy Knapińskiej i p. Beaty Spozowskiej - wzięło udział w kuligu zorganizowanym  przez Państwa Ewę i Andrzeja Kłosów. Miejscem spotkania i wspólnej zabawy była posesja Państwa  Kłosów oddalona od głównych i ruchliwych dróg.  Główną atrakcję spotkania  zapewniał pan Andrzej. Były  to przejażdżki  dużymi saniami z zaprzęgiem konnym i  podążającymi za nimi mniejszymi saneczkami . Podróż przez ośnieżone o tej porze roku drogi i pola pozwoliła  uczniom zobaczyć, jak piękna jest przyroda zimą.  Na powracających z wycieczki czekało płonące ognisko i poczęstunek przygotowany przez Panią Ewę: gorąca herbata, pieczone kiełbaski i pyszne ciasto. Apetyt wszystkim dopisywał.
Wiele emocji  dostarczyły  dzieciom także zabawy na śniegu.  Z wielkim zaangażowaniem lepili  bałwana i  budowali śnieżne fortece. W doskonałych humorach, wdzięczni za wspaniałą zabawę, wróciliśmy  przed zapadającym  zmrokiem do domu.

Dzień Babci i Dziadka 2013

Drukuj PDF

Dnia 22 stycznia o godz.11.00 w Szkole Podstawowej w Białej uroczyście obchodzono wyjątkowe święto – Dzień Babci i Dziadka. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie zgromadzili się w murach szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Popisy aktorskie dzieci z klas 0-III zainaugurował zastępca dyrektora szkoły- Pan Grzegorz Karpiński. W kilku ciepłych słowach powitał zgromadzonych gości, życząc im wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Następnie zaprosił wszystkich do obejrzenia wyjątkowego spektaklu, wyjątkowego bo przygotowywanego z miłością i przepełnionego miłością.
Pozostając w duchu świąt Bożego Narodzenia, uczniowie z klasy II i III pod kierunkiem Pani Beaty Spozowskiej i Elżbiety Czubak, przygotowali i wystawili „Jasełka”.
Magiczne spotkanie z Dzieciątkiem Jezus nastąpiło za pośrednictwem wielu baśniowych postaci, które kolejno pojawiały się u żłóbka ze swoimi darami. Był więc i Rybak ze złotą rybką, Sierotka Marysia z ciepłą poduszeczką w prezencie dla Jezuska, Czerwony Kapturek z koszyczkiem pełnym smakołyków, i wielu, wielu innych… Wszyscy żarliwie śpiewali dla Maleńkiego, przepełniając dumą serca swoich Dziadków.
Kolejnym punktem dzisiejszej części artystycznej było przedstawienie dzieci z klasy 0 pt.”Jak karnawał to karnawał ” przygotowane pod kierunkiem Pani Małgorzaty Łuby. W przedstawieniu występował między innymi dobosz, który na wstępie zaprosił postaci na bal karnawałowy, był też dziadek leśny, kominiarz, strażak, kwiatki, grzybki, krasnoludki, nuda, kłótnia, psota, które zostały zaczarowane przez nowy rok na ciekawość, zgodę i pogodę. Po przedstawieniu dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki oraz złożyły najserdeczniejsze życzenia zaproszonym gościom.
Ostatnim punktem artystycznej części spotkania było przedstawienie pt. „Kilka scenek z życia babci i dziadka” przygotowane pod okiem Pani Wioletty Korycińskiej, a zaprezentowane przez dzieci z klasy I. A wszystko wiele lat temu rozpoczęło się defiladą orkiestry dętej pod balkonem babci, która na widok dziadka, wtedy dziarskiego młodzieńca, nieomal zemdlała. Potem już był ślub, wspólne życie, dzieci, wnuki i codzienne sprawy. A to szklanki nie pozmywane, a to zakupy nie zrobione, a to drwa nie narąbane… „Co ja  z tobą dziadku mam?!” – woła babcia. I wtedy na pomoc przybywa Wróżka ze Skrzatami i Dworzanami, którzy w mig uwijają się z zaległą pracą. Okazuje się, że to kochane wnuki przybiegły z pomocą. Szybko i przyjemnie minął czas Babciom i Dziadkom.
Kończąc uroczystość, głos zabrał Pan dyrektor Andrzej Prokopiuk. Podziękował dzieciom i nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie oprawy artystycznej, gościom za liczne przybycie i życzliwy odbiór. Zaprosił również wszystkich na słodki poczęstunek wyczarowany przez niezawodnych rodziców.
To był naprawdę udany dzień!

Zapraszamy do oglądania zdjęć w galerii  a także filmu autorstwa Pana Mirosława Piasko.

Bal Karnawałowy 2013

Drukuj PDF

Jasełka w Szkole Podstawowej

Drukuj PDF

Tradycyjnie, tuż przed Bożym Narodzeniem – w dniu 18 grudnia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły spotkali się, aby obejrzeć jasełka. Nie zabrakowało też rodziców, którzy pragnęli podziwiać występ swoich dzieci.
Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II, III i VI pod kierunkiem nauczycielek Elżbiety Czubak, Mirosławy Knapińskiej i Beaty Spozowskiej.
Młodsze dzieci wcieliły się nie tylko w role charakterystyczne dla jasełek, czyli Maryi, Józefa, pasterzy i aniołów. Na scenie pojawiło się też wiele baśniowych postaci, które odwiedziły nowonarodzonego Jezusa i ofiarowały mu swoje dary, a jednocześnie wywołały nutkę refleksji nad ludzkimi zachowaniami. Uczniowie klasy VI pięknie zaśpiewali kolędy i złożyli wszystkim serdeczne świąteczne życzenia. Wszyscy artyści doskonale wywiązali się ze swoich zadań, a spektakl na zmianę wzruszał i bawił.
Na zakończenie spotkania głos zabrał pan dyrektor Andrzej Prokopiuk, który podziękował organizatorom za przygotowanie przedstawienia i życzył wszystkim zebranym radosnego świętowania.

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

„Nie rzucim ziemi…”. Pod takim hasłem w dniu 9. listopada 2012 roku w Zespole Szkół w Białej odbył się Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Imprezę objął patronatem Poseł na Sejm RP p. Jerzy Rębek oraz Wójt Gminy Radzyń Podlaski p. Wiesław Mazurek.

Celem konkursu było zachęcenie do wspólnych, ponadpokoleniowych muzycznych spotkań, przywrócenie zbiorowej pamięci, zapomnianych już polskich pieśni patriotycznych, pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju, uaktywnienie szkół w kształtowaniu postaw patriotyczno-obywatelskich wśród dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w konkursie,

wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz dorobku artystycznego.

Konkurs poprzedzony został uroczystą akademią z okazji Święta Niepodległości przygotowaną przez uczniów klas III B i III A pod kierunkiem pań Elżbiety Jurek i Hanny Koncerewicz.

Pan dyrektor Zespołu Szkół Andrzej Prokopiuk serdecznie powitał zaproszonych gości. Wśród przybyłych był ks. Prałat Roman Wiszniewski, Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek, Sekretarz Gminy p. Jarosław Ejsmont, Inspektor ds. Oświaty p. Krystyna Goś, dyrektor Zespołu Szkół w Białce p. Ewa Łańcut-Nestoruk, kierownik Niepublicznego Przedszkola „Bambino” Spółdzielczej Mleczarni SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim p. Luiza Kaczorowska, p. Dorota Szostakiewicz nauczyciel Szkoły Muzycznej w Radzyniu Podlaskim, która pełniła funkcję przewodniczącej jury oraz przedstawiciele Rady Rodziców i lokalnych mediów.

Więcej…

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.