Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

W twojej ojczyźnie sławnych portrety,
Tom w etażerce.
W mojej ojczyźnie slowa poety
Oprawne w serce.

Chociaż ci sprzyja ten wieczór mglisty
I noc bezgwiezdna,
Jakże mnie wygnasz z ziemi ojczystej,
Jeśli jej nie znasz?

Antoni Słonimski

Zespół Szkół w Białej serdecznie zaprasza wszystkie placówki oświatowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi ...”, który odbędzie się 9 listopada 2012r.
Impreza rozpocznie się o godzinie 11.30 w Zespole Szkół w Białej.
Konkurs odbędzie się pod patronatem Posła na Sejm RP pana Jerzego Rębka oraz Wójta Gminy Radzyń Podlaski pana Wiesława Mazurka.
Szczegółowe informacje zamieszczone będą na stronie http://zsbiala.org

Karty zgłoszenia uczestników oraz regulamin konkursu do pobrania w dziale Katalog plików. Kliknij tutaj

Sedecznie zapraszamy

 

Wycieczka do teatru

Drukuj PDF

10 października 2012 r. grupa uczniów z klasy V i VI pod opieką pani J. Grochowskiej i pani M.Knapińskiej wyjechała na wycieczkę do Lublina. Głównym celem podróży było obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” wystawianego w Teatrze Kameralnym w Lublinie. Przygody głównej bohaterki tej pouczającej opowieści o sile miłości, przyjaźni i nadziei od wielu lat zachwycają, bawią i wzruszają kolejne pokolenia czytelników. Aktorzy występujący w przedstawieniu dali prawdziwy pokaz kunsztu aktorskiego. W roli Ani wystąpiła Krystyna Górska, Maryli -Beata Pietroń, a Mateusza - Jan Wojciech Krzyszczak będący także reżyserem spektaklu. Postać Pani Linde kreowała Krystyna Szydłowska.
Utrzymana w klimacie powieści scenografia i stylowe kostiumy sprawiły, że przedstawienie oglądaliśmy z wielką przyjemnością.
Uczestnicy wycieczki obejrzeli ponadto wystawę malarstwa  Teofila Wiktora Kosiorkiewicza pt. „Sen o Lublinie” i  odwiedzili salę akustyczną, skarbiec i krypty w lubelskiej katedrze. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w McDonald’s.

XII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich

Drukuj PDF

14 września 2012 roku uczniowie klas II-VI SP oraz Ia i IIa Gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w inauguracji XII Rajdu  Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa.  Uroczystość  odbyła się w lesie koło wsi Sitno, gdzie 5 lipca 1940 roku Niemcy rozstrzelali 15 harcerzy i ich komendanta – harcmistrza Michała Lisowskiego.
Zebranych przy pamiątkowej mogile uczestników rajdu, przedstawicieli szkół  i mieszkańców naszej gminy   powitał przedstawiciel PTTK w Radzyniu-Pan Bogdan Fijałek. Następnie ksiądz Marek Buch z parafii MBNP celebrował polową mszę świętą, w której przypomniał m.in. najważniejsze fakty z życia nauczyciela, harcerza, propagatora turystyki i wielkiego patrioty, jakim był Michał Lisowski.
Patriotyzm okresu wojny i okupacji oraz współczesnej młodzieży był także treścią listu skierowanego do zebranych przez Posła na Sejm RP –Pana Jerzego Rębka oraz przemówienia, obecnego na spotkaniu Wójta Gminy Radzyń Podlaski,  Pana Wiesława Mazurka.
Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy symbolicznej mogile pomordowanych.

Sebastian Mazur zwycięzcą Konkursu Krasomówczego!

Drukuj PDF

Wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej odbyły się 9. października w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego w Radzyniu. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy uczestnik konkursu przygotował 5-minutowe wystąpienie, w którym prezentował zabytki, historię, walory przyrodnicze swego regionu, ciekawych ludzi z nim związanych. Następnie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w spontanicznym zaprezentowaniu wylosowanego tematu. Występy oceniało 7-osobowe jury pod przewodnictwem Teresy Ostasiewicz – nauczycielki języka polskiego w I LO w Radzyniu.
W kategorii szkół podstawowych najlepszy okazał się uczeń klasy V ZS w Białej Sebastian Mazur reprezentujacy miejscowe Koło Regionalne, przygotowany przez Irenę Pawlinę-Ochnio. Także bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice naszej szkoły Natalia Gręzak z kl. V i Natalia Paszkowska z kl. IIa.
Sebastian będzie reprezentować województwo lubelskie w finale Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej, który odbędzie się w Legnicy w dniach 22-25 listopada.
W tym roku konkurs odbył się w szczególnym miejscu: w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego. Gospodarz Izby Zygmunt Pietrzak, który również zasiadał w jury konkursu, przyjął gości niezwykle serdcznie, opowiedział o wielkim wirtuozie roden z Radzynia. Młodzież i opiekunowie mogli obejrzeć film “Zapomniany wirtuoz”.
Laureatom konkursu nagrody wręczył Jóżef Korulczyk, prezes Radzyńskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych.

Początek nowego roku szkolnego

Drukuj PDF

Urtoczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013

rozpocznie się 3 września 2012 roku o godzinie 1000.

Autobusy dowożące dzieci i młodzież do szkoły wyjadą z bazy PKS o godz 915.

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych uczniów Zespołu Szkół w Białej.

 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.