Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Konkurs "Ja i moje środowisko"

Drukuj PDF

REGULAMIN

VI  Szkolnego  Konkursu Przyrodniczo - Ekologicznego

„Ja i moje środowisko”

§ 1. Postanowienia ogólne
1.    Konkurs  przyrodniczo - ekologiczny „Ja i moje środowisko” skierowany jest do uczniów  klas I-III Zespołu Szkół – Gimnazjum w Białej.
2.    Pomysłodawcami oraz  organizatorami   konkursu są nauczyciele biologii i geografii  Zespołu Szkół w Białej.

§ 2. Cel konkursu
Celem konkursu jest :
-    propagowanie oraz popularyzacja zachowań i postaw proekologicznych wśród    młodzieży gimnazjalnej.
-    kształtowanie właściwego stosunku młodzieży do środowiska przyrodniczego,
-    zwrócenie uwagi na aktualną problematykę ekologiczną i stan środowiska przyrodniczego najbliższej okolicy, Polski, Europy i świata.

§ 3. Zakres tematyczny
Zakres tematyczny  obejmuje treści związane z historią ekologii na świecie, w Polsce oraz Unii Europejskiej. Ponadto zawarte  w nim będą zagadnienia ekologiczne zapisane w  podstawie programowej kształcenia ogólnego z biologii i geografii w gimnazjum.

§ 4. Zasady uczestnictwa w konkursie
1.    Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I – III  gimnazjum.
2.    Konkurs składa się z jednego etapu, którym będzie pisemne rozwiązanie testu składającego się z pytań otwartych i zamkniętych. 
3.    Finał szkolny odbędzie się w dniu 25 listopada  2011 r. o godz. 9 55 w sali Nr 10 lub 11.
4.    Uczniowie , którzy chcą wziąć udział w konkursie powinni zgłosić się do p. B. Niewęgłowskiej lub  A. Prokopiuka  do dnia 22 listopada 2011 r. w celu zapisania się na listę uczestników.

§ 5. Literatura
Podręczniki do nauki biologii i geografii w gimnazjum, słowniki: biologiczny,  geograficzny, ekologiczny, atlasy, encyklopedie wiedzy biologicznej i geograficznej, ekologicznej. Wydawnictwa i czasopisma ekologiczne. Internet.

§ 6. Skład Komisji Konkursowej
1.    Prace uczniów oceniane będą przez Komisję Konkursową.
2.    W skład Komisji Konkursowej  wejdą:
-    dyrektor lub wicedyrektor ZS w Białej jako jej przewodniczący,
-    nauczyciele , pomysłodawcy konkursu .
3.    Z pracy Komisji sporządzony zostanie protokół.
4.    Organizator zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia dogrywki w przypadku gdy zaistnieje konieczność wyłonienia zwycięzców Konkursu.

§ 7. Nagrody
1.     Organizatorzy Konkursu przewidują przyznanie nagród książkowych dla 3 uczniów i  dyplomów dla 5 uczniów , którzy wykażą  się największą wiedzą ekologiczną .


Organizatorzy:
Bożena Niewęgłowska  i  Andrzej Prokopiuk

Święto Pieczonego Ziemniaka 2011

Drukuj PDF

Dnia 6 października 2011 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbyły się obchody Święta pieczonego ziemniaka. Osobami odpowiedzialnymi za oprawę i organizację uroczystości byli p. Wioletta Korycińska i p. Ireneusz Mroczek. W imprezie, która przebiegała na boisku szkolnym, uczestniczyli uczniowie klas 0 -VI SP wraz ze swoimi wychowawcami.
Piękna pogoda skutecznie zachęciła wszystkich do aktywnego udziału we wspólnej zabawie. Uczniowie zgromadzeni na boisku zostali przywitani przez p. Mroczka oraz zapoznani z programem imprezy. Na początek odbyło się pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku. Każdy mógł posilić się i nabrać energii  potrzebnej w trakcie sportowego wysiłku. Zaplanowano wiele ciekawych konkurencji, których głównym atrybutem był ziemniak.
W celu wyrównania szans, dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe: 0-III i IV-VI,
i w tych kategoriach rozegrała się rywalizacja. Wiele emocji i wrażeń dostarczył zarówno bieg sztafetowy z ziemniakiem, rzuty do celu, jak i tzw. sadzenie ziemniaków. Wszystkie konkurencje wymagały od zawodników zgodnego współdziałania, szczerego zaangażowania, a od publiczności gorącego dopingu. Żadnego z tych elementów nie zabrakło, dlatego dzieci bawiły się doskonale, a najdrobniejszy wysiłek był doceniony gromkimi brawami i okrzykami.
Ostatnim punktem imprezy była konsumpcja pieczonych ziemniaków, które w trakcie zmagań sportowych piekły się w popiele. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, ponieważ Święto Pieczonego Ziemniaka wyjątkowo się udało. Rodzice, którzy odbierali swe pociechy ze szkoły nie gniewali się nawet na umorusane buzie i ubrania, ponieważ uśmiechy dzieci rekompenso-wały ewentualne szkody.

SZKOLNA MAJÓWKA Z MAMĄ I TATĄ. BIAŁA 2011

Drukuj PDF

Majowy Dzień Matki, niedawno obchodzony Dzień Dziecka a już niedługo wyczekiwany Dzień Ojca – święta te skłaniają do refleksji nad rodziną i rolą rodziny w życiu dziecka.
Szkoła jest miejscem, w którym dzieci spędzają dużo czasu. Dla urozmaicenia zajęć szkolnych zaproponowano szczególne rodzinne święto pt.: ”Szkolna majówka z mamą i tatą”. Odbyło się ono 13 czerwca w szkole podstawowej z inicjatywy nauczycieli (Grzegorz Niewęgłowski, Andrzej Prokopiuk, Jolanta Paszkowska, Anna Piekarska, Barbara Petruk) i Rady Rodziców Zespołu Szkół w Białej.  Uczniowie wraz z rodzinami przybyli do szkoły, aby wspólnie wesoło i przyjemnie spędzić popołudnie wypełnione wieloma atrakcjami.
Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Odrzygóźdź. Przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Całe rodziny zamieniły się w drużyny sportowe. Rodzinnie zdobywano punkty w następujących konkurencjach: piramida - rzuty do drzewa klocków, rzuty do kosza na czas, strzały do bramki, rodzinne skoki przez skakankę, bule, łączone skoki w dal, jazda rowerem „jak najwolniej” i bezkonkurencyjny rzut beretem do celu. Rodzinne zespoły losowały również zestaw 3 pytań z wiedzy ogólnej. Każdy mógł wykazać się różnorodnymi zdolnościami. Dzieci, które lubią malować mogły stworzyć kolorową kredą na asfalcie piękny portret rodziny. Extra duże bańki mydlane i zabawa w piaskownicy cieszyły się popularnością wśród maluchów.

Więcej…

Pożegnania nadszedł czas

Drukuj PDF

22 czerwca 2011r. uczniowie szkoły podstawowej zakończyli kolejny rok szkolny. Zgromadzeni na hali sportowej uczniowie, nauczyciele i rodzice wysłuchali na wstępie przemówienia pani dyrektor Jolanty Odrzygóźdź. Następnie uczniowie klasy VI złożyli uroczyste ślubowanie i przekazali sztandar szkolny młodszym koleżankom i kolegom z klasy V. Po części artystycznej zaprezentowanej przez uczniów kończących szkołę  nadszedł moment wręczenia przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu oraz nagród książkowych i dyplomów za sukcesy w konkursach, czytelnictwo, 100% frekwencję i pracę w organizacjach szkolnych.
Uroczystość zakończyła się spotkaniem uczniów z wychowawcami klas.

Piknik - sprawozdanie

Drukuj PDF

9 czerwca 2011r. odbył się w Zespole Szkół w Białej X Jubileuszowy Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Nasze zaproszenie przyjęły dzieci niepełnosprawne z terenu gminy Radzyń Podlaski, uczniowie ze szkoły specjalnej oraz podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w  Radzyniu Podlaskim.
Honorowy patronat nad imprezą objął P. Wiesław Mazurek – Wójt Gminy Radzyń Podlaski. Na uroczystość przybyli także zaproszeni goście w osobach: P. Jarosław Ejsmont – doradca wójta, P. Janusz Golec – przewodniczący Rady Gminy, P. Zdzisław Miś – kierownik Fabryki Narzędzi Chirurgicznych B|Braun, P. Waldemar Zylik – kierownik DŚDS.
Uroczystego otwarcia spotkania dokonała P. Jolanta Odrzygóźdź – dyrektor Zespołu Szkół w Białej. Następnie grupa dziewcząt zaprezentowała kilka układów tanecznych. W dalszej części grupa artystyczna „Rekonstrukto” przybliżyła zgromadzonym staropolski sarmatyzm i epokę szlachecką. W programie przedstawiono obyczaje i tradycyjny stój sarmaty, uzbrojenie i metody walki, proces czarownic, krzesło inkwizycyjne. Wszyscy chętni mieli możliwość aktywnie uczestniczyć w pokazach. Kolejną niespodzianką były pyszne jubileuszowe torty, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Jak co roku nie zabrakło zabaw integracyjnych przygotowanych i poprowadzonych przez grupę oazową z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a także konkurencji rekreacyjno – sportowych. Organizatorzy zadbali o poczęstunek w postaci pączków, jogurtów, słodyczy i napojów. W trakcie imprezy można było obejrzeć prezentację multimedialną obrazującą 10 – letnią historię pikniku, a także wystawę pt. „Przyjaciele pikniku”. Zawierała ona zdjęcia z autografami, gadżety ofiarowane przez znanych ludzi sportu, filmu, muzyki, kabaretu.
Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie. Oprawę muzyczną do tego szczególnego spotkania zapewnił P. Jarosław Stefaniak.

Więcej…

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.