Ostatnio dodane:
.Wywiadówka .

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17.09.2018 r. o godz 16.00 . Zebranie ogólne na górnym korytarzu w szkole podstawowej rozpocznie pan Dyrektor Andrzej Prokopiuk. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w poszczególnych klasach. Dyrekcja i nauczyciele SP...

Czytaj więcej...

.Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu .

Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy...

Czytaj więcej...

.Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka.

Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka

  WYWIADÓWKA w nowym roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się 17 września o godzinie 16.00 Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym na górnym korytarzu w szkole podstawowej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami klas.   Dyrektor i nauczyciele SP w Białej serdecznie zapraszają   Oto wykaz wychowawców klas: Oddział przedszkolny...

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019

    ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Przedszkole     Grupa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Przedszkolna 4i5-latków - AZ-02-01/10-KI-3/16 - Świat dziecka Bożego - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność Klasa 0 - AZ-03-01/10-KI-2/15 - Spotkania dzieci Bożych - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność       KLASY I – III Szkoły podstawowej       Klasa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Klasa I - AZ-11-01/12-KI-1/12 - Żyjemy w Bożym świecie - K.Mielnicki, E.Kondrak, B.Nosek - Jedność, Kielce Klasa II - AZ-12-01/12-KI-3/12 - Idziemy do Jezusa - D. Kurpiński, J. Snopek. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak - Jedność, Kielce Klasa III - AZ-13-01/12-KI-4/13 - Jezus jest...

Czytaj więcej...

.Piknik integracyjny

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

  Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno –...

Czytaj więcej...

Strona główna

X Jubileuszowy Piknik Integracyjny!

Drukuj PDF

III Konkurs BRD

Drukuj PDF

III Szkolny Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym
dla uczniów Zespołu Szkół - Gimnazjum w Białej w roku szkolnym 2010/2011

„Bądź bezpieczny na drodze”


Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w konkursie. Regulamin do pobrania w katalogu plików.

Romuald Traugutt - wspomnienie patrona szkoły

Drukuj PDF

„Ani na chwilę nie pomyślałby siebie ocalić (…)
do każdej rzeczy dłoń swą przykładał,
był duszą każdej ważniejszej roboty..”

Marian Dubiecki


Tradycyjnie w styczniu – miesiącu kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego - uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej obchodzili Święto Patrona Szkoły – Romualda Traugutta.
Z tej okazji  przygotowano gazetki tematyczne w klasach oraz  na tablicy Samorządu Uczniowskiego.  W dniu 14 stycznia   odbył się  uroczysty apel, który rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy V i VI przedstawiali montaż słowno-muzyczny przygotowany pod kierunkiem Elżbiety Jurkowskiej i Mirosławy Knapińskiej. Ukazano w nim najważniejsze wydarzenia związane z wybuchem, przebiegiem oraz skutkami powstania. Podkreślono, że walka powstańców z przeważającymi siłami zaborców pokazała Europie, że Polska nie zginęła i nie zginie, dopóki istnieje naród polski. W końcowej części występu nawiązano do pisarzy i petów, którzy pamięć powstania styczniowego utrwalili w opowiadaniach, wierszach, powieściach i w pieśniach. Stwierdzono, że po śmierci dyktatora zaczął kształtować się swoisty kult jego osoby, a wielu świadków jego egzekucji porównywało jego śmierć do męki Chrystusa. Uczniowie podkreślili fakt, że Patron Szkoły poprzez heroiczną postawę, poświecenie dla ratowania ojczyzny jest dla nich wzorem oraz symbolem wielu wartości.      
W czasie spotkania społeczność szkolna miała więc okazję połączyć się sercem i myślą z bohaterami powstania styczniowego 1863 r., a szczególnie z ostatnim dowódcą powstania – Romualdem Trauguttem.

Dzień Zdrowia

Drukuj PDF

Obchody Dnia Zdrowia należą do tradycji naszej szkoły. W bieżącym roku odbyły się one 8 kwietnia i miały szczególny charakter. Były poświęcone podsumowaniu realizacji programów antytytoniowych „Znajdź właściwe rozwiązanie”, „Nie pal przy mnie, proszę” oraz „Czyste powietrze wokół nas”. 
W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna oraz rodzice. Uroczystość  rozpoczęła inscenizacja w wykonaniu uczniów klasy I. Dzieci, wcielając się m. in. w role zwierząt, przekonywały dorosłych, że nikotyna szkodzi nie tylko palącym, ale również tym, którzy znajdują się w pobliżu, szczególnie najmłodszym.
Następnie uczniowie klasy IV przedstawili historię tej używki, sięgającą czasów Krzysztofa Kolumba oraz zapoznali zebranych z biologią tytoniu. Natomiast klasa VI zaprezentowała scenki, które przedstawiały skutki palenia zarówno dla młodych ludzi, jak i wieloletnich palaczy. Podkreślając nie tylko negatywne skutki palenia dla zdrowia, ale także straty materialne, zachęcano  słuchaczy, by nigdy nie próbowali palić.

Więcej…

Wielkie Świąteczne Kolędowanie

Drukuj PDF

Pierwszego lutego 2011 roku w Zespole Szkół w Białej już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wielkie Świąteczne Śpiewanie”. Miał on na celu kultywowanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Jolanta Odrzygóźdź. W przeglądzie uczestniczyły reprezentacje ze szkół podstawowych w Brzostówcu, Żabikowie, Branicy Radzyńskiej oraz z Zespołów Szkół w Białce, Zabielu i Białej.
Współzawodnictwo rozgrywało się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Występy oceniało jury w składzie: P. Beata Jastrzębska – przewodnicząca, nauczyciel muzyki Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, P. Lucyna Panasiuk – redaktor „Wspólnoty”, Ks. Dziekan Jan Czapski oraz Ks. Proboszcz Roman Wiszniewski. Każdy zespół zaprezentował po dwie kolędy lub pastorałki. Dodatkowy walor stanowiły ciekawe stroje, a także gra na instrumentach muzycznych.
Jury w kategorii klas I-III SP przyznało:
I miejsca – ZS w Zabielu i ZS w Białce
II miejsca – ZS w Białej i SP w Żabikowie
III miejsca – SP w Branicy i SP w Brzostówcu
w kategorii klas IV – VI SP:
I miejsce – ZS w Zabielu
II miejsca – ZS w Białce i ZS w Białej
III miejsca – SP w Branicy i SP w Brzostówcu
w kategorii gimnazjum przyznano dwa drugie miejsca dla: ZS w Białce i w Białej.

Więcej…

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.