Ostatnio dodane:
.Wywiadówka .

Wywiadówka

Serdecznie zapraszamy rodziców na wywiadówkę w nowym roku szkolnym, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 17.09.2018 r. o godz 16.00 . Zebranie ogólne na górnym korytarzu w szkole podstawowej rozpocznie pan Dyrektor Andrzej Prokopiuk. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w poszczególnych klasach. Dyrekcja i nauczyciele SP...

Czytaj więcej...

.Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu .

Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy...

Czytaj więcej...

.Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka.

Nowy rok szkolny i pierwsza wywiadówka

  WYWIADÓWKA w nowym roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej w Białej odbędzie się 17 września o godzinie 16.00 Spotkanie rozpocznie się zebraniem ogólnym na górnym korytarzu w szkole podstawowej. Następnie rodzice spotkają się z wychowawcami klas.   Dyrektor i nauczyciele SP w Białej serdecznie zapraszają   Oto wykaz wychowawców klas: Oddział przedszkolny...

Czytaj więcej...

Podręczniki do religii na rok szkolny 2018/2019

    ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2018/2019 Przedszkole     Grupa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Przedszkolna 4i5-latków - AZ-02-01/10-KI-3/16 - Świat dziecka Bożego - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność Klasa 0 - AZ-03-01/10-KI-2/15 - Spotkania dzieci Bożych - Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek - Jedność       KLASY I – III Szkoły podstawowej       Klasa: - Nr - Nazwa podręcznika: - Redaktor: - Wydawnictwo: Klasa I - AZ-11-01/12-KI-1/12 - Żyjemy w Bożym świecie - K.Mielnicki, E.Kondrak, B.Nosek - Jedność, Kielce Klasa II - AZ-12-01/12-KI-3/12 - Idziemy do Jezusa - D. Kurpiński, J. Snopek. Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak - Jedność, Kielce Klasa III - AZ-13-01/12-KI-4/13 - Jezus jest...

Czytaj więcej...

.Piknik integracyjny

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

  Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno –...

Czytaj więcej...

Strona główna

Szkolny Klub Wolontariatu "PROMYK"

Drukuj PDF

Od roku 2009 w Zespole Szkół w Białej istnieje Szkolny Klub Wolontariatu „Promyk”. Oferta skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej chcącej nieść pomoc we wszystkich obszarach życia społecznego. Klub skupia 20 wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym, a opiekę nad młodzieżą sprawują nauczycielki: Jolanta Paszkowska, Małgorzata Czech, Monika Lipska – Zientara i Ewa Rola.
We wrześniu przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli szkoły akcję „Uczniowska wyprawka”. Zebrane artykuły papiernicze i przybory szkolne zostały przekazane dla dzieci dotkniętych powodzią z gminy Wilków. W bieżącym roku szkolnym prowadzone są dwie całoroczne akcje: zbiórka nakrętek od opakowań po artykułach spożywczych na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz zbiórka plakietek po herbacie „Lipton” przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Cała społeczność szkolna wraz ze swoimi rodzinami bardzo chętnie włącza się w te przedsięwzięcia.  Co miesiąc opiekunowie klubu dostarczają w pokaźnych ilościach nakrętki do redakcji gazety „Wspólnota”, która pośredniczy w tej akcji.

Więcej…

Konkurs geograficzny

Drukuj PDF

REGULAMIN

II  Szkolnego  Konkursu Geograficznego

„Geografia fizyczna  Ziemi”

 

§ 1. Postanowienia ogólne

1.    Konkurs  geograficzny „Geografia fizyczna Ziemi” skierowany jest do uczniów klas I-III Zespołu Szkół – Gimnazjum w Białej.
2.    Pomysłodawcą  i głównym organizatorem konkursu jest  nauczyciel geografii,  Zespołu Szkół  w Białej , Andrzej Prokopiuk przy współpracy z dyrekcją  szkoły.

§ 2. Cel konkursu

Celem konkursu jest :
-    zainteresowanie  młodzieży gimnazjalnej przedmiotem jakim jest geografia,
-    kształtowanie właściwego stosunku młodzieży do środowiska przyrodniczego,
-    zwrócenie uwagi na aktualną problematykę środowiska geograficznego i wstępne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego z bloku przedmiotów przyrodniczych.

§ 3. Zakres tematyczny

Zakres tematyczny pytań  obejmuje treści zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z  geografii fizycznej w gimnazjum / ze szczególnym uwzględnieniem materiału obowiązującego w klasie pierwszej / .

Więcej…

Ja i Moje środowisko - wyniki

Drukuj PDF

Wyniki V Szkolnego Konkursu Ekologicznego

"Ja i Moje środowisko"


 

Organizatorzy: Andrzej Prokopiuk i Bożena Niewęgłowska

W oczekiwaniu na święta...

Drukuj PDF

„Jeżeli tak uroczyście
obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym
i niepowtarzalnym...”

Jan Paweł II

Od wielu lat czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest w naszej szkole okresem wyjątkowym. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, włączają się w przygotowanie wielu akcji, które mogą przyczynić się do stworzenia świątecznej atmosfery oraz pomóc tym, którzy w tym okresie potrzebują szczególnego wsparcia.
Jedną z pierwszych tego typu inicjatyw była andrzejkowa loteria fantowa, której celem było zebranie funduszy na organizowaną w szkole akcję „Świąteczny stroik”. Każdy  los przynosił nagrodę - niespodziankę , a więc  chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało.  W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia uczniowie klasy IV i VI złożyli życzenia samotnym mieszkańcom Białej, wręczając im przygotowane upominki oraz samodzielnie wykonane karty świąteczne.
Ważnym działaniem, w które włączyła się nasza szkoła, była akcja „I Ty zostaniesz Świętym Mikołajem”. Było to możliwe przede wszystkim dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży lizaków oraz pozyskanym z loterii fantowej. Pieniądze te umożliwiły przygotowanie paczek żywnościowych dla 8 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, z których 12 uczniów uczęszcza do naszej szkoły.
Obie akcje zostały przygotowane i przeprowadzone pod kierunkiem B. Spozowskiej i M.Knapińskiej.
Innym akcentem bożonarodzeniowym była klasowa wigilia. Uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią zebrali się przy odświętnie udekorowanym stole, by wspólnie podzielić się opłatkiem i spożyć tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło także rozmów o świątecznych tradycjach kultywowanych w domach uczniów oraz wspólnego kolędowania przy blasku świec, pachnących stroikach i choince.

Konkurs Kolędniczy 2010

Drukuj PDF

Zaproszenie

Zespół Szkół w Białej serdecznie zaprasza wszystkie palcówki oświatowe z terenu Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w IV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Wielkie Świąteczne Śpiewanie”, który odbędzie się 1 lutego 2011 r. Impreza rozpocznie się o godz. 12.30 w Zespole Szkół w Białej.

Organizatorzy:
Jolanta Paszkowska, Małgorzata Czech, Halina Uss, Anna Piekarska

Materiały do pobrania: regulamin i karta zgłoszenia

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.