Ostatnio dodane:
.Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum.

Kartki świąteczne wsparciem dla hospicjum

Na szkolnym korytarzu w tym ostatnim tygodniu przed świętami spotkać można wolontariuszy szkolnego koła "Promyk", którzy rozprowadzają wyjątkowe kartki świąteczne. Zostały one zaprojektowane przez uczniów naszej szkoły i wspierają bardzo ważną akcję charytatywną. Przez ostatnie dwa mięsiące wolontariusze zbierają środki na pomoc w budowie hospicjum...

Czytaj więcej...

.Mikołajki 2018.

Mikołajki 2018

6 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli wiele powodów do radości. Podczas zajęć odwiedził nas Swięty Mikołaj i podarował wszystkim dzieciom słodkie podarunki. Najpierw pozdrowił wszystkich Mikołaj zaproszony do szkoły przez Samorząd szkolny, natomiast w godzinach południowych do szkoły zawitał jeszcze jeden szczególny gość zaproszony przez...

Czytaj więcej...

.II Gminny Konkurs Wokalny

II Gminny Konkurs Wokalny "Na swojską nutę."

  W dniu 21 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Wokalnym „Na ludową nutę” zorganizowanym przez Koło Regionalne w Białej pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski....

Czytaj więcej...

.Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!.

Tydzień bez słodkiego - wytrzymaj kolego!

    Na przełomie października i listopada dzieci z klas I – III podjęły wyzwanie i wzięły udział w akcji „Tydzień bez słodkiego wytrzymaj kolego!”. Zadanie polegało nie tylko na tym, aby przez siedem dni nie jeść słodyczy, ale również wzbogacić swoje drugie śniadanie o owoce lub warzywa....

Czytaj więcej...

.Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury - biesiada patriotyczna

Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej w Białej przystąpiły we wrześniu do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to projekt, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa. Dzieci wraz z nauczycielem wybrały  grupową maskotkę – Misia, który w roku szkolnym 2018/2019 odbywa czytelniczą podróż po domach...

Czytaj więcej...

Strona główna

Perły Lubelszczyzny: Chodlik - Kazimierz Dolny

Drukuj PDF

26 maja 2011 roku 26 uczniów z klas IV – VI wraz z opiekunami: Elżbietą Jurkowską,  Mirosławą, Knapińską i Urszulą Jastrzębską udało się na jednodniową wycieczkę na trasie Chodlik – Kazimierz Dolny.
Na początku uczniowie odwiedzili malowniczo położoną część  Lubelszczyzny, niewielką osadę Chodlik w gminie Karczmiska. W tym dniu wzięli udział w niecodziennej imprezie plenerowej – Majówce Archeologicznej, podczas której zapoznali się z życiem wczesnośredniowiecznych plemion zamieszkujących te tereny na przełomie VI/ VIII w. Mieli także możliwość zobaczenia jak dawniej lepiono gliniane naczynia, jak wykonywano bursztynowe ozdoby czy tkano na warsztacie tkackim. Niektórzy uczestnicy skosztowali także przysmaków słowiańskiej kuchni. W czasie pokazu walk plemiennych poznali elementy uzbrojenia średniowiecznego. .
Kolejnym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, skąd rozpościerał się piękny widok na Kazimierz Dolny, kamieniołomy i malownicze wsie leżące wzdłuż rzeki.
Następnie uczniowie odwiedzili miasteczko usytuowane w malowniczej scenerii w samym środku Kazimierskiego Parku Krajobrazowego – Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Uczniowie wraz z przewodnikiem  zwiedzali  Rynek z pięknymi zabytkowymi kamienicami „perłami polskiego renesansu”. Z wielkim zapałem  wspinali się po licznych kamiennych schodach na Górę Trzech Krzyży, skąd podziwiano panoramę miasteczka, Wisły oraz mieli możliwość zobaczenia położonego na drugim brzegu rzeki zamku w Janowcu.
Najwięcej emocji wzbudziła przejażdżka  meleksami  do „Korzeniowego Wąwozu”. Wijące się po ścianach korzenie, krystaliczne czyste powietrze i bezmierna cisza,  zrobiły ogromne wrażenie na uczestnikach.
Wycieczka była udana, dopisały wszystkim humory i słoneczna pogoda.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Realizacja III etapu Projektu

Drukuj PDF

„Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”

Od listopada 2010 r. do czerwca 2011 r. w klasie I szkoły podstawowej realizowany był III etap projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy I pod opieką pani Beaty Spozowskiej.
Projekt oparty jest na Teorii Wielorakich Inteligencji Howarda Gardnera, która została uznana za największe odkrycie nauk humanistycznych XX wieku. Zgodnie z nią, każdy człowiek ma własny profil inteligencji, który u każdego może być inny. Każdy profil inteligencji jest dobry, tak samo wartościowy, bowiem określa naturalne zasoby człowieka.
Realizacja zadań w III etapie Projektu odbywała się w oparciu o program przygotowany przez wychowawcę pod tytułem „Mali odkrywcy przyrody”.  Uczniowie, uczestnicząc w zajęciach pozalekcyjnych, zdobyli szereg nowych umiejętności, rozwinęli swoje zainteresowania i odkryli wiele możliwości twórczych.
W ramach podsumowania projektu w dniu 7 czerwca 2011 r. pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności na forum rodziców i niektórych nauczycieli. Wykazali się nie tylko znajomością przyrody, ale i zdolnościami polonistycznymi, matematycznymi, artystycznymi, ruchowymi. Zaprezentowali umiejętność recytowania, śpiewania, grania na instrumentach perkusyjnych, opowiadania, rymowania, liczenia, rozwiązywania zadań logicznych, klasyfikowania gatunków zwierząt, rysowania, układania kompozycji przestrzennych, jak też sprawność ruchową. Do konkurencji sportowych dali się nawet namówić rodzice.
Na zakończenie dzieci otrzymały „palcynki – myszki” jako podziękowanie za udział w Projekcie i pamiątkowe dyplomy.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Wyniki Konkursu BRD

Drukuj PDF

Wyniki  III Szkolnego Konkursu BRD „Bądź bezpieczny na drodze”.
Rok szkolny 2010/2011

1.    Musiatowicz Przemysław  I a  -  I miejsce
2.    Piekarski Przemysław  III a -  II miejsce
3.    Domański Adam  II a – III miejsce
4.    Kośmider Anna  I a  - IV  miejsce
5.    Plewka  Piotr  III b -  V miejsce
6.    Izdebski Jakub  I a – V miejsce
7.    Karpiński Paweł  III a – VII miejsce
8.    Górski Sebastian II c – VIII miejsce

Szkolny Turniej Ekologiczny

Drukuj PDF

„Ten szanuje przyrodę, kto ją pozna”

Władysław Szafer

31 maja 2011 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się turniej ekologiczny, w którym wzięli udział uczniowie klas 0-VI .  Każdą klasę reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny, które pod kierunkiem nauczycieli przygotowywały się do udziału w turniejowych zmaganiach.
Rywalizacja14 zespołów odbywała się  w trzech kategoriach:
1)    klasy 0 - I
2)    klasy II - III
3)    klasy IV - VI.
Zadania dla poszczególnych kategorii wiekowych były zróżnicowane i obejmowały:
1)    rozpoznawanie polskich parków narodowych na podstawie prezentacji multimedialnej – klasy IV-VI
2)    wiedzę z zakresu ochrony przyrody – zdania ”PRAWDA-FAŁSZ” – kl. IV-VI,
3)    rozpoznawanie drzew na podstawie ich liści, owoców – wszyscy uczniowie,
4)    zagadki przyrodnicze – kl. 0-VI,
5)    rozpoznawanie  zwierząt i ich głosów – kl.0-III,
6)    kalambury przyrodnicze – kl. IV-VI,
7)    pantomima – kl. 0- III.
Kolejne konkurencje poprzedzały prezentacje piosenek o treści ekologicznej w wykonaniu zawodników i kibicujących uczniów.
W końcowej klasyfikacji zwyciężyły zespoły w składzie:
1) klasy 0-I: Aleksandra Kłos, Piotr Kaczka i Szymon Wiater z kl. 0
2) klasy II-III: Anna Paszkowska, Paulina Szczepaniuk, Sebastian Mazur z kl. III
3) klasy IV-VI : Monika Małek, Marta Murawka i Paweł Mucha z kl. VI.

Więcej zdjęć do obejrzenia w galerii.

Turniej przygotowały: M. Knapińska,
M. Łuba,
B. Spozowska

Program X Pikniku

Drukuj PDF

Program imprezy:
1.    Powitanie i część oficjalna
2.    Pokaz Grupy Artystycznej „REKONSTRUKTO”
3.    Zabawy integracyjne
4.    Loteria fantowa
5.    Wspólne grillowanie
6.    Zakończenie

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.