Ostatnio dodane:

Konkurs recytatorski

W dniu 29 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I- III pod nazwą „Wierszyki Łamiące Języki”. Piętnaścioro dzieci z klas I – III zaprezentowało wiersze między innymi M. Strzałkowskiej, K. Łochockiej, J. Brzechwy, K. Szoplik. Celem...

Czytaj więcej...

.Wizyta Mikołaja.

Wizyta Mikołaja

Dziś Mikołajki! W naszej szkole było dziś bardzo wesoło. Wiele klas obdarowywało się upominkami, a uczniów i nauczycieli odwiedził Święty Mikołaj, który tradycyjnie rozdawał dzieciom prezenty i częstował wszystkich cukierkami. Dziękujemy za wizytę i czekamy na Ciebie za rok! Podziękowania kierujemy również do pań Marioli Mazur...

Czytaj więcej...

.Spotkanie z weterynarzem.

Spotkanie z weterynarzem

W dniu 27 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Białej miało miejsce spotkanie z Panią weterynarz Anetą Grzywaczewską - Denisiuk, która opowiadała o swojej pracy zawodowej, a także o działalności na rzecz stowarzyszenia „Podaj Łapę”. Dzieci z klas I- III z dużym zainteresowaniem słuchały,...

Czytaj więcej...

.Gminny konkurs

Gminny konkurs " NIe rzucim Ziemi..."

  W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki...

Czytaj więcej...

.Pielęgnujmy niepodległość jak kwiaty....

Pielęgnujmy niepodległość jak kwiaty...

9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany " Pociąg do wolności" składał się z czterech stacji: Niewola- Powstania- I Wojna Światowa- Wolność i przedstawiał historię Polski od pierwszego rozbioru Polski...

Czytaj więcej...

Strona główna

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu "Promyk"

Drukuj PDF

W I semestrze roku szkolnego 2015-2016 członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu „Promyk” zaangażowali się w wiele akcji charytatywnych. Sprzedawano „cegiełki” dla „Fundacji Pomóż i Ty” na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla jednego z podopiecznych tej fundacji. Włączono się w ogólnopolską zbiórkę „Góra Grosza”. Uzyskaną kwotę przekazano na „Towarzystwo Nasz Dom”.

Wzorem lat ubiegłych wolontariusze wspierają „Polską Fundację dla Afryki”. Fundusze pozyskane ze sprzedaży soków przesłane zostały na budowę szkoły stolarskiej wznoszonej na Madagaskarze przez bydgoskich misjonarzy. Obecnie trwa akcja sprzedaży „Ostatkowo-Walentynkowych słodkości” przygotowanych przez chętne wolontariuszki. Zebrana kwota przekazana zostanie na rozbudowę przychodni lekarskiej w Bassar w Togo.

Przed świętami Boże Narodzenia przeprowadzono na terenie szkoły akcję „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Wolontariusze przynosili artykuły spożywcze, z których przygotowano siedem paczek żywnościowych dla potrzebujących rodzin uczniów naszego gimnazjum.

p. M. Czech

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"ABC dobrego wychowania"

Drukuj PDF

W styczniu pedagog Jolanta Paszkowska zorganizowała dla uczniów klas pierwszych gimnazjum oraz IV – VI szkoły podstawowej konkurs „ABC dobrego wychowania”.  Przygotowane konkurencje angażowały nie tylko reprezentantów drużyn, ale i całe klasy. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko wiedzą lecz także umiejętnościami postępowania w różnych sytuacjach życiowych np.: stosowanie zwrotów grzecznościowych, dobór stroju do okazji, umiejętność nakrycia do stołu, zachowanie w teatrze, kawiarni, wręczanie kwiatów.

Współzawodnictwo klas pierwszych gimnazjum oceniali: Mirosława Knapińska – z-ca dyrektora ZS, Jolanta Palica – dyrektor biblioteki gminnej, Kinga Marzęda – z-ca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa Ib.

Rywalizację klas IV – VI oceniało jury w składzie: Mirosława Knapińska z-ca dyrektora oraz nauczyciele: Elżbieta Jurkowska, Małgorzata Czech. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła klasa VI gromadząc 21 punktów. Klasy IV i V zdobywając po 20 pkt. zajęły ex aequo drugie miejsce. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Międzyklasowe konkurencje pokazały, że uczniowie dużo wiedzą o dobrym wychowaniu, jednak wciąż muszą pracować nad stosowaniem ich w codziennym życiu.

p. J. Paszkowska

 

 

 

 

Freestylowe show w wykonaniu " Lotara"

Drukuj PDF

13 stycznia naszą szkołę odwiedził Lotar- Mateusz Odrzygóźdź- Mistrz Vodafone Europe 2014. Były uczeń naszej szkoły jest ambasadorem freestyle football na afrykańskiej wyspie Mauritius, gdzie promował Freestyle oraz Street Soccer. Mateusz jest uznany za jednego z najbardziej stylowych freestylerów na świecie.

Podczas spotkania opowiadał o swojej pasji, sekretach treningu oraz realizacji życiowych celów. Na koniec zaprezentował freestylowe show, uczył podstawowych tricków oraz przeprowadził rozgrywki panna 1vs1.

Jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły

Drukuj PDF

34 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO

Drukuj PDF

Ludzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią

W dniu 13 grudnia 2015 r.   w kościele św. Trójcy  uczniowie z Zespołu Szkół w Białej pod kierunkiem: Małgorzaty Czech, Elżbiety Jurkowskiej, Haliny Uss przedstawili montaż słowno – muzyczny z okazji 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Tło części artystycznej stanowiły słowa ks. Jerzego PopiełuszkiLudzi zdobywa się otwartym sercem, a nie zaciśniętą pięścią” – wypisane na symbolicznym murze. Apel zawierał krótką historię najważniejszych zdarzeń stanu wojennego . Początkowo zarówno fakty historyczne tamtego czasu przedstawione przez prezenterów, jak i recytowane wiersze, ukazywały grozę, beznadziejność sytuacji i strach internowanych ludzi. Później rodziła się nadzieja, która zaowocowała odwagą, wytrwałością. Podkreślano ogromną rolę wiary i Kościoła w tym niepodległościowym dziele. Wysłuchano fragmentu homilii kapelana Solidarności, ks. Jerzego Popiełuszki, który heroicznie stawał w obronie prawdy, godności człowieka oraz ewangelii.  Po prawej stronie na rzutniku, wyświetlano zdjęcia  z kolejnych dni stanu wojennego. Prezentację tę przygotował pan Grzegorz Karpiński W trakcie recytacji uczniowie zapalali kolejne świece jako symbol ofiar ciemnej nocy stanu wojennego. Uczniowie wykonali podziemną kolędę na melodię “Bóg się rodzi”, “Ojczyzno ma”, “Mury” Jacka Kaczmarskiego, a także “Żeby Polska była Polską”. Puentą były słowa Jana Pawła II: Wolności nie można tylko posiadać, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć przez prawdę. Jerzy Bednarczyk dziękując uczniom za ukazanie wartości niepodległej Ojczyzny, zaprosił zebranych na uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Ksiądz Andrzej Kieliszek dziękując inicjatorom wydarzenia oraz uczniom z Białej, powiedział: niech ta tradycja będzie kontynuowana. Niech nie zabraknie modlitwy za Ojczyznę.

W dniu 11 grudnia 2015 r. społeczność naszego gimnazjum, w przeddzień 34 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, obejrzała montaż słowno – muzyczny. Dla uczniów było to cenne doświadczenie, gdyż program nauczania historii w gimnazjum nie obejmuje historii najnowszej.

Apel upamiętniający wydarzenia z 13 grudnia 1981r. to bardzo dobra lekcja historii, świadectwo  naszej postawy wobec tych, którzy poświęcili tak dużo, abyśmy mogli cieszyć się wolnością.


Elżbieta Jurkowska

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2017

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.