Ostatnio dodane:
.Papieskie podchody.

Papieskie podchody

Dziś 42 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Z tej okazji w naszej szkole p. Monika Lipska -Zientara przeprowadziła wspólnie z uczniami klas II-IV grę "Podchody papieskie". Uczniowie rozwiązywali rebusy związane z życiem Świętego Papieża Polaka....

Czytaj więcej...

.14 pażdziernika- Dzień Nauczyciela.

14 pażdziernika- Dzień Nauczyciela

  "Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny". Z okazji Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania. Uczniowie SP w Białej INFORMACJA! 14 października jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Z powodu sytuacji epidemicznej uczniowie nie przychodzą również na...

Czytaj więcej...

.Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się w naszej szkole już 22 września. W tym dniu ogłoszono konkurs na plakat klasowy zachęcający do nauki tabliczki mnożenia....

Czytaj więcej...

.Dzień Chłopaka 2020.

Dzień Chłopaka 2020

    By się spełniły Wasze życzenia, by się ziściły Wasze marzenia, by uśmiech często gościł na twarzy , byście zdobyli szczyt swoich marzeń. DZIEŃ CHŁOPAKA 2020!...

Czytaj więcej...

.Europejski Dzień Języków 2020.

Europejski Dzień Języków 2020

UCZ SIĘ JĘZYKÓW- ODKRYWAJ ŚWIAT Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Europejski Dzień Języków został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej, w 2001...

Czytaj więcej...

Strona główna

Narodowe Czytanie 2020 - Balladyna Juliusza Słowackiego

Drukuj PDF

NARODOWE CZYTANIE

Balladyna Juliusza Słowackiego lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. Ma ona na celu popularyzację czytelnictwa i uwrażliwianie na piękno literatury polskiej.

Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później Trylogii Henryka Sienkiewicza. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno: Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza oraz Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

 

Na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości czytaliśmy Przedwiośnie Stefana Żeromskiego. W ubiegłym roku przypomnieliśmy sobie kilka polskich nowel. W tym roku podczas 9. edycji Narodowego Czytania - lekturą była Balladyna Juliusza Słowackiego. To tragiczna opowieść o dwóch siostrach Balladynie i Alinie. Pokazuje, do czego może doprowadzić żądza władzy. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu.

Więcej…

Bezpieczny powrót do szkoły - List do Rodziców

Drukuj PDF

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy uczniowie!

 

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zarażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłem wiele procedur postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Wszystkie zostały umieszczone na stronie www.zsbiala.org i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi i ścisłe przestrzeganie. Zostały one również umieszczone w e-dzienniku w zakładce „ wiadomości – rodzice uczniów”.

Więcej…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Drukuj PDF

1 września 2020 roku o godz.9.00 zapraszamy uczniów naszej szkoły na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Nie odbędzie się ona jednak tak jak to bywało w latach ubiegłych na sali gimnastycznej tylko będzie to spotkanie z wychowawcami w salach. Zmiany spowodowane są koniecznością zachowania reżimu sanitarnego w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne wszystkich osób przebywających w szkole. Z uwagi na szczególną sytuację prosimy również rodziców o zapoznanie się z listem Dyrektora Szkoły zawierającym wytyczne dotyczące bezpiecznego powrotu uczniów do szkoły.

Oddziały Przedszkolne pracują w godz.7.30-15.30, natomiast uczniowie klas I-III kierują się do szkoły wejściem od placu szkolnego a uczniowie klas IV-VIII wchodzą do szkoły od strony ulicy.

Więcej…

Podręczniki do religii 2020/2021

Drukuj PDF

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021

1. PRZEDSZKOLE

Grupa 5-6latków:(nowość)

Tak! Jezus mnie kocha.  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak - Wyd. Jedność

Grupa 3-4 latków

Świat dziecka Bożego Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek, Wyd. Jedność

Więcej…

Dzień Dziecka

Drukuj PDF

Wita Was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca - wstawać czas!
Wszyscy śmieją się od rana,
nawet mrówka roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje,
i beztroska tu króluje.
Ach! Jak ptaszki dziś śpiewają
tak życzenia Wam składają...


Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej w Białej

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2020

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.