Ostatnio dodane:

Obchody Roku Sienkiewiczowskiego

 

Żyłem i pisałem, krzepiąc serca nadzieją wolności. To słowa Henryka Sienkiewicza, którego rok właśnie dobiega końca. Od początku roku szkolnego młodzieży Zespołu Szkół w Białej w różny sposób przybliżano postać wybitnego pisarza. Na lekcjach języka polskiego chętni uczniowie czytali swoim kolegom wybrane fragmenty „Quo vadis”- dzieła, za które Sienkiewicz otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Na zajęciach z wychowawcą przybliżano uczniom postać wielkiego Polaka i oglądano ekranizację tej powieści.

W październiku na korytarzu szkolnym została wyeksponowana wystawa zawierająca materiały przydatne do konkursu wiedzy o życiu i twórczości Sienkiewicza.

 

W dniu 28. października 2016r. miało miejsce uroczyste podsumowanie obchodów Roku Sienkiewiczowskiego.

Grupa uczniów z koła teatralnego pod kierunkiem p. Elżbiety Jurkowskiej przygotowała montaż słowno- muzyczny poświęcony pisarzowi. Uczniowie wcielili się w role Sienkiewicza i dziennikarzy , którzy przeprowadzili z noblistą ciekawy wywiad. Następnie młodzi aktorzy zaprezentowali kilka sienkiewiczowskich postaci, a zebrani widzowie bez większych trudności odgadywali ich imiona. Utrwalenia wiedzy o życiu i twórczości pisarza dokonano poprzez prezentację multimedialną.

W tym dniu miało też miejsce podsumowanie wyników trzech konkursów poświęconych Henrykowi Sienkiewiczowi. Konkurs wiedzy o życiu i twórczości pisarza wygrała Julia Bober z klasy IIIb, drugie miejsce zajęła również uczennica klasy IIIb- Iwona Kurowska, dwa trzecie miejsca należały do Martyny Musiatowicz z klasy IIa i Aleksandry Wierzchowskiej z klasy IIb. W konkursie literackim pod tytułem: „Książka Sienkiewicza , którą poleciłbym koledze” pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy Ib- Małgorzata Drozdek. Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Wierzchowskiej z klasy IIb oraz Jakubowi Paszkowskiemu z klasy IIIa. Natomiast w konkursie plastycznym „Ilustracja do ulubionej książki Henryka Sienkiewicza” pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Wierzchowska z klasy IIb, dwa drugie miejsca przypadły uczennicom z klasy Ib- Izabeli Sobockiej i Darii Niewęgłowskiej

.

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy, które uroczyście wręczył p. dyr. Andrzej Prokopiuk. Podziękował jednocześnie wszystkim zaangażowanym w obchody Roku Sienkiewicza.

Organizatorami przedsięwzięcia były: Jolanta Paszkowska, Elżbieta Jurkowska, Małgorzata Czech i Halina Uss.

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.