Ostatnio dodane:

Konkurs patriotyczny 2016

 

W dniu 9. listopada 2016r. w Zespole Szkół Gimnazjum w Białej odbył się Otwarty Konkurs Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi…”. Zaproszenie przyjęły: SP w Żabikowie, SP w Branicy Radzyńskiej, SP w Ostrówkach, SP nr 1 w Radzyniu Podlaskim, ZS w Białce, ZS w Zabielu, ZS w Ulanie-Majoracie, a także niepubliczne przedszkola: „Biedroneczka” i „Kacperek” z Radzynia Podlaskiego.

Patronat honorowy nad konkursem objęli Wójt Gminy Radzyń Podlaski P. Wiesław Mazurek i Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski P. Jerzy Rębek. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły P. Andrzej Prokopiuk, który serdecznie powitał przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami. Zaznaczył, że to przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu sponsorów: wójta, burmistrza, P. Marka Matejuka, Rady Rodziców Zespołu Szkół w Białej oraz organizatorów imprezy.

 

W dalszej części głos zabrał włodarz gminy Wiesław Mazurek, wyrażając zadowolenie z możliwości muzycznego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości.

 

Komisja konkursowa w składzie: P. Ewa Łańcut-Nestoruk- przewodnicząca, P. Ireneusz Bogusz i P. Jolanta Palica, z uwagą przysłuchiwała się wszystkim wykonawcom. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom występów, dlatego jury miało dość trudne zadanie. Oczywiście udało się wyłonić zwycięzców w czterech kategoriach

Przedszkole i Oddział Przedszkolny:

 1. Przedszkole Niepubliczne „Biedroneczka” w Radzyniu Podlaskim

 2. Zespół „Muzyczni” z Zespołu Szkół w Białce

 3. Zespół Szkół w Białej

Szkoła Podstawowa klasy I-III:

 1. Zespół „Żabki z Żabikowa” ze Szkoły Podstawowej w Żabikowie

 2. ZS Szkoła Podstawowa w Białej

 3. Zespół „Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Białce /Zespół „Jedyneczki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim

 1. Szkoła Podstawowa klasy IV-VI:
 1. Zespół „Happy Kids” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

 2. Szkoła Podstawowa w Żabikowie

 3. Zespół Szkół w Zabielu

Gimnazjum:

 1. Zespół „G. M. One” z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie

 2. Zespół Szkół Gimnazjum w Białej

 3. Zespół Szkół Gimnazjum w Białce

Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie okolicznościowe ciasteczka i upominki rzeczowe. Zwycięzcy uhonorowani zostali pucharami i dyplomami. Po części konkursowej wszyscy uczestnicy i goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek.

Przegląd pieśni uwiecznił i umieścił na stronie biala24.net.pl P. Mirosław Piasko.

Impreza ta była okazją nie tylko do zaprezentowania muzycznych talentów dzieci i młodzieży, ale przede wszystkim uczyła postaw patriotycznych. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego konkursu składają organizatorzy: Jolanta Paszkowska, Małgorzata Czech, Halina Uss, Anna Piekarska, Elżbieta Jurkowska i Monika Pulik.

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.