Ostatnio dodane:

Wychowanie patriotyczne od najmłodszych lat

 

 

 

 

W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole uczniowie klas 1- 3 zostali zapoznani przez wychowawców z postacią Józefa Piłsudskiego jako przywódcy niepodległościowego. Dzieci podjęły wyzwanie wykonania portretów tego wybitnego człowieka, którymi udekorowano szkolny korytarz.

 

 

Przedstawiciele klas młodszych reprezentowali naszą szkołę w V Otwartym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim Ziemi…”, zajmując drugie miejsce. Wszyscy uczniowie obejrzeli montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez uczniów gimnazjum. Zwieńczeniem szeregu wydarzeń o charakterze patriotycznym było zaprezentowanie w dniu 18 listopada 2016 r. przez uczniów klasy trzeciej  przedstawienia o powstaniu godła Polski jako jednego z ważnych symboli narodowych. Mali aktorzy wcielili się w postaci Lecha, Czecha i Rusa oraz pierwszych Słowian. Klimat prastarej, legendarnej opowieści podkreślili doborem strojów, dekoracji, ukazującej białego orła w koronie dębu na tle czerwono zachodzącego słońca oraz fragmentem staropolskiej muzyki. Publiczność nagrodziła występujących brawami.                                                                      p.E. Czubak

 

 

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.