Ostatnio dodane:

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

 

Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Radzynia Podlaskiego, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy, dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz harcerze i wolontariusze.

Uroczystość rozpoczął p. Andrzej Prokopiuk, który serdecznie powitał zgromadzonych gości, uczestników i organizatorów. Słowa podziękowania skierował do wszystkich ludzi o dobrych, wrażliwych sercach, którzy wsparli tę inicjatywę. Byli to: Wójt Gminy Radzyń Podlaski i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzyniu Podlaskim, Międzyzakładowa Organizacja NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Radzyniu Podlaskim, Spółdzielnia SIMENA – Zakład Pracy Chronionej, Oddział ZNP w Radzyniu Podlaskim, AGRO – TECH p. Jacka Warownego, KRIS – AUTO p. Krzysztofa Grochowskiego, p. Maria Niewęgłowska, p. Marek Matejuk, Piekarnia Stary Piekarz p. Smogorzewskich oraz Spółdzielnia mleczarska "Spomlek".

Następnie głos zabrał Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek, który podkreślił znaczenie podejmowanych przez organizatorów działań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Na początek druhny z I Radzyńskiej Drużyny Harcerskiej ZHR „Brzask” zaintonowały wspólne patriotyczne śpiewanie. Organizatorzy zadbali o specjalnie przygotowane śpiewniki, które zawierały historyczne i współczesne utwory o Polsce.

Wiele radości i emocji dostarczyły pokazy duetu cyrkowego „Focus”. Uczestnicy mogli przekonać się osobiście, jak trudne do wykonania są niektóre ewolucje artystów cyrkowych. W dalszej części, aby wprowadzić się w atmosferę zbliżającego się mundialu, chętni kolorowali plakaty z polską reprezentacją piłki nożnej. Przygotowano także różne zadania sportowo - rekreacyjne, gdzie uczestnicy wykazali się zręcznością, spostrzegawczością i refleksem.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się foto-budka. Każdy zainteresowany mógł zrobić sobie zabawne zdjęcia w atrakcyjnych przebraniach i od razu je otrzymać z pamiątkowym podpisem. Frajdę sprawiła także loteria fantowa, którą wsparli, jak co roku, znani aktorzy, sportowcy, muzycy, artyści kabaretowi, a nawet para prezydencka. Ponadto na loterię zakupiono zabawki, piłki, albumy ilustrujące piękno i historię naszej Ojczyzny. Tradycyjnie nie zabrakło waty cukrowej, ciepłego poczęstunku, słodyczy napojów i pączków.

Na zakończenie panowie wójt wraz z dyrektorem szkoły udekorowali wszystkich zebranych pamiątkowymi medalami.

Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu osób. Od lat p. Zbigniew Kania – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brzostówcu dba o nagłośnienie i oprawę muzyczną, a p. Mirosław Piasko dokumentuje imprezę zdjęciami i filmikami umieszczanymi w internecie.

Organizatorami XVII Pikniku Integracyjnego byli: p. Andrzej Prokopiuk, p. Jolanta Paszkowska, p. Małgorzata Czech, p. Katarzyna Osak, p. Anna Piekarska, p. Barbara Petruk, p. Julita Łuba – Kopacz, p. Halina Uss, p. Elżbieta Jurkowska.


 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.