Ostatnio dodane:

O Nas

szkoła Podstawowaw Białej to kompleks budynków szkoły podstawowej, dawnego gimnazjum, oddziałów przedszkolnych i stołówki oraz hala sportowa. 
Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta jest to nowy obiekt powstały w 2002 roku. Natomiast gimnazjum mieściło się do czerwca 2019 roku w budynku wzniesionym na początku lat 60-tych, który został zmodernizowany i unowocześniony. Gimnazjum 1 marca 2014 roku przyjęło imię Żołnierzy Wyklętych.
W 1999 roku została oddana do użytku hala sportowa, która jest wykorzystywana przez uczniów, nauczycieli, mieszkańców wsi Biała oraz inne zainteresowane osoby i instytucje. szkoła Podstawowa w Białej dysponuje także od czerwca 2007 roku kompleksem boisk wielofunkcyjnych, w tym ze sztuczną nawierzchnią i trawiastym.
Zespół Szkół w Białej posiada trzy nowoczesne pracownie komputerowe i Multimedialne Centrum Informacyjne w bibliotece szkolnej. W czerwcu 2008 roku przy szkole urządzono dla najmłodszych dzieci plac zabaw. Jesienią nastąpiła jego dalsza modernizacja.
Większość kadry pedagogicznej stanowią nauczyciele dyplomowani i mianowani. Wielu z nich posiada kwalifikacje do nauczania kilku przedmiotów.
Do obwodu Zespołu Szkół należą uczniowie z Białej, Bedlna, Brzostówca, Paszk Dużych i Małych, Radowca, Zabiela i Żabikowa. Około 75% młodzieży gimnazjalnej i 10% dzieci ze szkoły podstawowej ma zapewniony dowóz.
W klasach 0 – VI dzieci uczą się języka angielskiego, natomiast młodzież gimnazjum języka angielskiego i języka niemieckiego.
Oferta edukacyjna szkoły obejmuje koła zainteresowań, w tym koło strzeleckie, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, sportowe, turystyczno-krajoznawcze. 
Tradycją naszej szkoły jest organizowanie wycieczek i imprez środowiskowych. Każdego roku nasi uczniowie biorą udział w kilkudniowych wycieczkach krajowych i zagranicznych oraz licznych jednodniowych wyjazdach.
Od 2002 roku odbywa się w naszej szkole Piknik Integracyjny, w którym uczestniczą dzieci niepełnosprawne z całego powiatu.
Ponadto co roku w okresie ferii zimowym organizowane są zajęcia sportowo-rekreacyjne.

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2020

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.