Ostatnio dodane:

Aktualności

Konkurs Abc dobrego wychowania

Drukuj PDF

Uczniowie klas IV-VII rywalizowali w ubiegły piątek 16.0W dniu 16. marca 2018 roku odbył się szkolny konkurs „ABC dobrego wychowania”. Do rywalizacji przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny z klas IV-VII, rywalizując o PUCHAR PRZECHODNI ufundowany przez Radę Rodziców.

Konkurs miał na celu:

  • propagowanie właściwych wzorców zachowań

  • podniesienie kultury osobistej wśród uczniów

  • kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych

  • stosowanie przez uczniów zwrotów grzecznościowych

  • kształtowanie mechanizmów empatii, tolerancji i pożądanych postaw społecznych

  • wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zasad savoir-vivre

Zmaganiom zespołów dopingowali uczniowie z poszczególnych klas, którzy gromkimi brawami nagradzali poprawne odpowiedzi swoich kolegów. Reprezentanci klas musieli się wykazać umiejętnościami oraz wiedzą z zakresu kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Rywalizację klas oceniało jury w składzie:

  • p. Andrzej Prokopiuk – dyrektor szkoły

  • p. Mirosława Knapińska – zastępca dyrektora szkoły

  • p. Małgorzata Czech – nauczyciel języka polskiego.

Organizatorzy przygotowali też zadanie dla całych klas. Polegało ono na wykonaniu gazetki o kulturalnym zachowaniu oraz na zredagowaniu haseł na ten temat.

Dużo emocji wzbudziło nakrywanie do stołu oraz wiązanie krawata. Najefektowniej krawat zawiązała klasa najstarsza. Najciekawsze gazetki wykonali uczniowie klasy V i VI.Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Została nim klasa V. Okazały puchar przez rok będzie zajmował honorowe miejsce w klasie zwycięzców. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez organizatorów, którymi były: Małgorzata Czech, Halina Uss i Jolanta Paszkowska

Dzień Św. Patryka

Drukuj PDF

W Irlandii Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy. Kolor zielony jest symbolem kraju więc mieszkańcy paradują cały dzień poprzebierani. Najbardziej uroczyście obchodzi się to święto w Dublinie, tam odbywa się kilkudniowy festiwal muzyki, tańca i sztuki. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie  świeci się w tym dniu na zielono. Nasza szkoła też w poniedziałek 19 marca była w irlandzkiej zieleni, każdy uczeń miał na sobie element garderoby w kolorze zielonym oraz otrzymał trójlistną koniczynkę- shamrock a podczas dużej przerwy na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały irlandzkie i celtyckie dźwięki.

Dzień Profilaktyki Szkolnej

Drukuj PDF

 

21 grudzień 2017 już po raz VII w Szkole Podstawowej w Białej odbył się

,, Szkolny Dzień Profilaktyki ” .

Program został przygotowany przez koordynatora Bożenę Niewęgłowską , przy współpracy nauczyciela- Barbary Petruk oraz rodzica –Edyty Zabielskiej.

 

Uczniowie klasy VII uczyli się pod fachowym okiem ratownika medycznego Mirosława Tchórzewskiego sztucznego oddychania i masażu serca. Dowiedzieli się jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i co należy zrobić, by udzielić pierwszej pomocy przed lekarskiej.

Więcej…

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Drukuj PDF

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ma przypominać o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63 obchodzimy w Polsce dnia 1 marca. Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny, to cztery lata temu uroczyście Gimnazjum w Białej zostało nadane imię Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterską walkę podziemia.

Więcej…

Piękny język ojczysty

Drukuj PDF

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Samorząd uczniowski upamiętnił ten dzień w szczególny sposób. Uczennice odwiedziły naszych najmłodszych, czyli dzieci z przedszkola oraz klas I-III, przybliżyły ideę święta, a czytając fragmenty wierszy Juliana Tuwima oraz” łamańce” językowe sprawiły naszym milusińskim nie lada radość. Na pamiątkę wszyscy otrzymali naklejki motywacyjne.Opiekunki SU 

 


 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.