Ostatnio dodane:

Aktualności

Karnawałowa wizyta

Drukuj PDF

W piątek, 19 stycznia 2018 roku, na lekcję muzyki w klasie III, przybyli przedstawiciele Koła Regionalnego w Białej. Obecność niecodziennych gości na zajęciach sprawiła dzieciom ogromną radość. Dzięki temu miały okazję dowiedzieć się nieco więcej o działalności lokalnej organizacji, poznać regionalne zwyczaje karnawałowe, posłuchać dawnych kolęd i pastorałek w wykonaniu członków koła oraz zobaczyć z bliska pamiątkowe śpiewniki sprzed stu lat.

 

Serdeczne podziękowania dla Koła Regionalnego w Białej za uświetnienie lekcji muzyki składa Jolanta Grochowska wraz z uczniami klasy III .
"Szliśmy do Ciebie, Polsko..."

Drukuj PDF

„Szliśmy do Ciebie Polsko – poprzez całe wieki,

W niemym oczekiwaniu śledząc horyzont daleki,

Lecz w duszy pełni wiary i Tobą rozmodleni

Szliśmy – od pnia oderwani – w cel jeden zapatrzeni.”

 

W dniu 18 stycznia 2018 roku uczciliśmy 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz pamięć jego wielkich przywódców, a w szczególności ostatniego dyktatora, Romualda Traugutta – patrona naszej szkoły.

Na uroczystą akademię, przygotowaną pod czujnym okiem nauczycieli: Jolanty Odrzygóźdź, Jolanty Grochowskiej i Tomasza Odrzygoździa, złożyły się piękne nostalgiczne utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne z tamtego okresu. Oprawę całości stanowiły komentarze słowne informujące o męstwie i poświęceniu walczących w powstaniu, o ogromnej przewadze, liczebnej i militarnej, wroga, o stratach poniesionych przez Polaków i o wiecznej pamięci, która pozostała po bohaterach.

Doskonałym uzupełnieniem montażu słowno – muzycznego była prezentacja multimedialna, eksponująca materiał dokumentalny z okresu Powstania Styczniowego.

 

 

 

Zapusty w staropolskim zwyczaju

Drukuj PDF

Dawniej ostatnie dni karnawału nazywano zapustami, ostatkami lub kusakami. Obchodzono je hałaśliwe, hucznie i wesoło. Nadchodził bowiem czterdziestodniowy post. Należało więc korzystać z zabawy. Bawiono się powszechnie maskaradą, dlatego też pozytywnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie członkiń Stowarzyszenia Białe Róże i udaliśmy się na żywą lekcję staropolskich obyczajów do domu ludowego w Białej. Uczniowie klas trzeciej i drugiej z radością dobierali sobie kolorowe stroje, w których mogli zaprezentować się w szkole śpiewając i tańcząc nowo poznaną ludową piosenkę.


 

 

POCZTA WALENTYNKOWA 2018

Drukuj PDF

14 luty jest corocznym świętem zakochanych. Z tej okazji samorząd uczniowski zaproponował przekazanie walentynkowych życzeń i pozdrowień wśród uczniów. Uczennice z samorządu sprzedawały kartki walentynkowe, a następnie dostarczono je adresatom. Poczta Walentynkowa cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych.

Nowy semestr- sprawdź aktualny plan lekcji

Drukuj PDF

Drodzy Rodzice i Uczniowie, już w poniedziałek rozpoczyna się drugi semestr nauki. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnego planu lekcji, który znajduje się w zakładce Plan lekcji.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.