Ostatnio dodane:

Aktualności

Spotkanie z weterynarzem

Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Białej miało miejsce spotkanie z Panią weterynarz Anetą Grzywaczewską - Denisiuk, która opowiadała o swojej pracy zawodowej, a także o działalności na rzecz stowarzyszenia „Podaj Łapę”. Dzieci z klas I- III z dużym zainteresowaniem słuchały, a następnie zadawały pytania dotyczące opieki nad zwierzętami oraz pracy Pani weterynarz. Uczniowie przekazali zgromadzoną żywność dla czworonogów, będących pod opieką radzyńskiego Stowarzyszenia „Podaj Łapę”. Pani Aneta doceniając pomoc materialną, przekazała dzieciom oraz wychowawczyniom klas I- III pisemne podziękowanie. Wyrazem podziękowania dla pani Anety Grzywaczewskiej – Denisiuk za poświęcony czas i ciekawą pogadankę była „laurka” podpisana przez wszystkie dzieci z klas I –III.

Gminny konkurs " NIe rzucim Ziemi..."

Drukuj PDF

 

W dniu 10.11.2017 r. w Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej odbył się już VI Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, pod hasłem „Nie rzucim ziemi …”. W konkursie wzięły udział zespoły ze wszystkich szkół Gminy Radzyń Podlaski: Żabikowa, Zabiela, Paszk Dużych, Brzostówca, Branicy Radzyńskiej, Białki i Białej. Uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły p. Andrzej Prokopiuk serdecznie witając przybyłych gości i uczestników wraz z opiekunami.

Więcej…

Ślubowanie klasy pierwszej

Drukuj PDF

W październiku uczniowie klasy pierwszej w obecności swoich rodziców i społeczności Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczyli w oczekiwanym ślubowaniu. Każdy pierwszoklasista został pasowany urocxzyście przez Dyrektora szkoły Pana Andrzeja Prokopiuka, a wychowawczyni p. Elżbieta Czubak wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy. Następnie uczniowie zaprezentowali ciekawą część artystyczną przeplataną wierszykami i piosenkami. Uczniowie otrzymali również upominki od Wójta Gminy Radzyń Podlaski przekazane przez pracowników Urzędu Gminy przybyłych na uroczystość.

 

Pielęgnujmy niepodległość jak kwiaty...

Drukuj PDF

9 listopada społeczność Szkoły Podstawowej w Białej uczestniczyła w uroczystej akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny zatytułowany " Pociąg do wolności" składał się z czterech stacji: Niewola- Powstania- I Wojna Światowa- Wolność i przedstawiał historię Polski od pierwszego rozbioru Polski do roku 1918. Uczniowie klas IIB i IIIA recytowali m.in.utwory C.K.Norwida, M.Konopnickiej. P. Skargi czy W. Bełzy nawiązujące do postaw patriotycznych Polaków i ich walki w obronie Ojczyzny. Uczennice z klasy IV, VII i IIA śpiewały pieśni patriotyczne, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój Święta 11 listopada. Część artystyczna została przygotowana pod kierunkiem p. Elżbiety Jurek, Hanny Koncerewicz i Jolanty Odrzygóźdź.

"Idźmy naprzód z nadzieją" - XVII Dzień Papieski

Drukuj PDF


Pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją" obchodzimy siedemnasty Dzień Papieski. Organizowany przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, służy refleksji nad nauczaniem i pontyfikatem Świętego Jana Pawła II. Obchodzi się go od 2001 roku, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową dnia 16 października 1978 roku. Również w naszej szkole została przypomniana postać Wielkiego Polaka Papieża. W montażu słowno-muzycznym wzbogaconym prezentacją multimedialną zostały zawarte myśli Jana Pawła II dotyczące nadziei. Uczniowie klasy VII i IIa śpiewali też pieśni związane z nauczaniem papieża tj. " Nie lękajcie się", " Błogosławieni miłosierni" oraz " Barkę". Uroczysty apel przygotowały p. Monika Lipska-Zientara, Julita Łuba-Kopacz i Anna Piekarska.


 

 

 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.