Ostatnio dodane:

Aktualności

Plakat na 100 lat Niepodległości Polski

Drukuj PDF

Plakat upamiętniający 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę wykonała uczennica klasy VIII Katarzyna Mazurek. Stał się on szkolnym znakiem z okazji 11 Listopada. Świętujmy razem!

Wizyta w Retro-Zagrodzie

Drukuj PDF

W piękny sloneczny październikowy dzień uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią p. Jolantą Grochowską odwiedzili Zagrodę pod lasem w Białej, gdzie uczestniczyli w Jesiennych warsztatach edukacyjnych.

Dzięki uprzejmości przemiłych Gospodarzy uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat jesiennych prac polowych, poznali dawne sposoby

Więcej…

Nasze sukcesy w konkursie literackim i recytatorskim

Drukuj PDF


Uczennice klasy IIIa gimnazjum Klaudia Niewęgłowska i Patrycja Maliszewska pod kierunkiem p. Małgorzaty Czech wzięły udział w Powiatowym Konkursie Literackim „Zapomniany Anioł” w ramach VII Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności. Dziewczęta zajęły odpowiednio I i III miejsce. Serdecznie im gratulujemy.

W ramach obchodów stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie recytatorskim „Polska - Moja Ojczyzna”, który odbył się w Żabikowie w dniu 23 października 2018 r. Patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek. Uczniowie wystąpili w pięciu kategoriach wiekowych, deklamując wiersze o tematyce patriotycznej. Uzyskali następujące wyniki:

I miejsce: Emilia Burdaszko (kl. „0”), Natalia Skrzeczkowska (kl. II ), Monika Mucha (kl. III), Katarzyna Mazurek (kl. VIII), Patrycja Maliszewska (kl. III gimnazjum)

II miejsce: Klaudia Niewęgłowska (kl. III gimnazjum)

III miejsce: Emilia Bujek (oddział przedszkolny), Julia Uss (kl. IV)

wyróżnienie: Szymon Wiater (kl. VIII)

Więcej…

Witamy uczniów klasy pierwszej

Drukuj PDF

 

23 października 2018 r. uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczystą przysięgę, której słowa, niczym magiczne zaklęcie, pozwoliły im wstąpić w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Białej. Wcześniej jednak zaprezentowały krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Wioletty Korycińskiej i Katarzyny Osak. Zgromadzona widownia mogła podziwiać szeroki wachlarz talentów. Oprócz wesołych rymowanek, krótkich, pełnych humoru autoprezentacji, skocznych i porywających do wspólnej zabawy piosenek, dzieci bezbłędnie przeliczały do dziesięciu, ale uwaga! w trzech różnych językach – angielskim, włoskim i rosyjskim. Brawa były jak najbardziej zasłużone. Po tym pełnym emocji występie, nadszedł czas na złożenie

ślubowania.
Następnie dyrektor szkoły Andrzej Prokopiuk pasował dzieci na uczniów, wręczał im dyplomy i legitymacje szkolne.


Kolejną niespodziankę przygotował Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, który w ciepłych słowach pogratulował dzieciom występu, zgromadzonym rodzicom winszował cudownych pociech oraz obdarował bohaterów dzisiejszego dnia wspaniałymi książkami.


Podniosły charakter uroczystości przypieczętowali rodzice pierwszaków zawieszając na piersiach swoich dzieci medale. Potem było już coraz przyjemniej! Słodki poczęstunek, miłe rozmowy w gronie najbliższych, przyjaznych sobie osób i wesoła zabawa z kolegami. Taki dzień mógłby trwać wiecznie!

 

Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni!

Drukuj PDF

W dniu 16 października 2018 r. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem pani Beaty Spozowskiej i pani Elżbiety Czubak przygotowali apel pod hasłem „Bądźmy uważni, bądźmy ostrożni”. Głównym celem przedstawienia było przypomnienie zasad bezpieczeństwa na ulicy, w szkole, w kontaktach z obcymi ludźmi, a także w korzystaniu z Internetu. Wierszom i piosenkom uważnie przysłuchiwały się dzieci z przedszkola, z zerówki oraz pierwszaki. Na pewno przestrogi i pouczenia płynące z występu zapadną wszystkim w pamięci i pomogą uniknąć niebezpieczeństw.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.