Ostatnio dodane:

Aktualności

Piknik integracyjny "Rośniemy Razem"

Drukuj PDF

 

Dnia 11.06.2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej odbył się już XVII Piknik Integracyjny „Rośniemy razem”. Tegoroczna impreza miała szczególny charakter w związku z obchodami w naszej Ojczyźnie 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy, przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Radzynia Podlaskiego, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy, dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz harcerze i wolontariusze.

Uroczystość rozpoczął p. Andrzej Prokopiuk, który serdecznie powitał zgromadzonych gości, uczestników i organizatorów. Słowa podziękowania skierował do wszystkich ludzi o dobrych, wrażliwych sercach, którzy wsparli tę inicjatywę. Byli to: Wójt Gminy Radzyń Podlaski i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzyniu Podlaskim, Międzyzakładowa Organizacja NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty w Radzyniu Podlaskim, Spółdzielnia SIMENA – Zakład Pracy Chronionej, Oddział ZNP w Radzyniu Podlaskim, AGRO – TECH p. Jacka Warownego, KRIS – AUTO p. Krzysztofa Grochowskiego, p. Maria Niewęgłowska, p. Marek Matejuk, Piekarnia Stary Piekarz p. Smogorzewskich oraz Spółdzielnia mleczarska "Spomlek".

Następnie głos zabrał Wójt Gminy p. Wiesław Mazurek, który podkreślił znaczenie podejmowanych przez organizatorów działań mających na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Na początek druhny z I Radzyńskiej Drużyny Harcerskiej ZHR „Brzask” zaintonowały wspólne patriotyczne śpiewanie. Organizatorzy zadbali o specjalnie przygotowane śpiewniki, które zawierały historyczne i współczesne utwory o Polsce.

Wiele radości i emocji dostarczyły pokazy duetu cyrkowego „Focus”. Uczestnicy mogli przekonać się osobiście, jak trudne do wykonania są niektóre ewolucje artystów cyrkowych. W dalszej części, aby wprowadzić się w atmosferę zbliżającego się mundialu, chętni kolorowali plakaty z polską reprezentacją piłki nożnej. Przygotowano także różne zadania sportowo - rekreacyjne, gdzie uczestnicy wykazali się zręcznością, spostrzegawczością i refleksem.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się foto-budka. Każdy zainteresowany mógł zrobić sobie zabawne zdjęcia w atrakcyjnych przebraniach i od razu je otrzymać z pamiątkowym podpisem. Frajdę sprawiła także loteria fantowa, którą wsparli, jak co roku, znani aktorzy, sportowcy, muzycy, artyści kabaretowi, a nawet para prezydencka. Ponadto na loterię zakupiono zabawki, piłki, albumy ilustrujące piękno i historię naszej Ojczyzny. Tradycyjnie nie zabrakło waty cukrowej, ciepłego poczęstunku, słodyczy napojów i pączków.

Na zakończenie panowie wójt wraz z dyrektorem szkoły udekorowali wszystkich zebranych pamiątkowymi medalami.

Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania wielu osób. Od lat p. Zbigniew Kania – nauczyciel Szkoły Podstawowej w Brzostówcu dba o nagłośnienie i oprawę muzyczną, a p. Mirosław Piasko dokumentuje imprezę zdjęciami i filmikami umieszczanymi w internecie.

Organizatorami XVII Pikniku Integracyjnego byli: p. Andrzej Prokopiuk, p. Jolanta Paszkowska, p. Małgorzata Czech, p. Katarzyna Osak, p. Anna Piekarska, p. Barbara Petruk, p. Julita Łuba – Kopacz, p. Halina Uss, p. Elżbieta Jurkowska.


 

Zakończenie roku szkolnego

Drukuj PDF

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpocznie się o 22 czerwca o godzinie 9.20

Zapraszamy!

XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ

Drukuj PDF

 

Dnia 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyło się podsumowanie XII edycji Ogólnopolskiego Projektu

TRZYMAJ FORMĘ

Grupy uczniów z poszczególnych klas pod okiem koordynatora projektu p. Bożeny Niewęgłowskiej oraz p. Barbary Petruk, prezentowały przygotowane przez siebie zadania . Uczniowie promowali zdrowie i zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą i ekologią . Młodzież prezentowała się wspaniale, stopień przygotowania drużyn był na wysokim poziomie. Do współzawodnictwa stanęło 8 drużyn ze Szkoły Podstawowej w Białej oraz ze Szkoły Podstawowej w Zabielu.

Więcej…

W Zagrodzie Ekologicznej " Zielony Poligon".

Drukuj PDF

W słoneczny czerwcowy dzień uczniowie klas I – III wybrali się do zagrody ekologicznej „Zielony Poligon”. Pobyt w niej dostarczył wszystkim wielu wrażeń. Były zabawy, kontakt ze zwierzętami, ale i prawdziwa nauka. Wszystkim udało się zmontować „warzywną baterię” z ziemniaków oraz samonawadniającą doniczkę. Wielką atrakcją było samodzielne wykonanie latających zabawek z materiałów recyklingowych. Nie obyło się bez ogniska z pieczonymi kiełbaskami i ziemniakami.

Wszystko to działo się pod czujnym okiem pani Agnieszki i pana Pawła – prowadzących pracownię Magia Edukacji oraz nauczycielek – p. Wioletty Korycińskiej, p. Moniki Lipskiej – Zientara i p. Beaty Spozowskiej.

Bajka o wilku i 7 koźlątkach

Drukuj PDF

 

W dniu 29 maja pierwszoklasiści przedstawili uczniom z klas młodszych krótką scenkę w oparciu o „Bajkę o wilku i siedmiu koźlątkach”. Przesłaniem przedstawienia było bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi. Zabawna forma występu na pewno zapadnie dzieciom w pamięci i wpłynie na wybór właściwych postaw, gwarantujących bezpieczeństwo tak ważne podczas wakacji.

 

Elżbieta Czubak

 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.