Ostatnio dodane:

Aktualności

Wielkie Świąteczne Kolędowanie

Drukuj PDF

Pierwszego lutego 2011 roku w Zespole Szkół w Białej już po raz czwarty odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Wielkie Świąteczne Śpiewanie”. Miał on na celu kultywowanie zwyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała dyrektor szkoły Jolanta Odrzygóźdź. W przeglądzie uczestniczyły reprezentacje ze szkół podstawowych w Brzostówcu, Żabikowie, Branicy Radzyńskiej oraz z Zespołów Szkół w Białce, Zabielu i Białej.
Współzawodnictwo rozgrywało się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz I-III gimnazjum. Występy oceniało jury w składzie: P. Beata Jastrzębska – przewodnicząca, nauczyciel muzyki Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim, P. Lucyna Panasiuk – redaktor „Wspólnoty”, Ks. Dziekan Jan Czapski oraz Ks. Proboszcz Roman Wiszniewski. Każdy zespół zaprezentował po dwie kolędy lub pastorałki. Dodatkowy walor stanowiły ciekawe stroje, a także gra na instrumentach muzycznych.
Jury w kategorii klas I-III SP przyznało:
I miejsca – ZS w Zabielu i ZS w Białce
II miejsca – ZS w Białej i SP w Żabikowie
III miejsca – SP w Branicy i SP w Brzostówcu
w kategorii klas IV – VI SP:
I miejsce – ZS w Zabielu
II miejsca – ZS w Białce i ZS w Białej
III miejsca – SP w Branicy i SP w Brzostówcu
w kategorii gimnazjum przyznano dwa drugie miejsca dla: ZS w Białce i w Białej.

Więcej…

Szkolny Klub Wolontariatu "PROMYK"

Drukuj PDF

Od roku 2009 w Zespole Szkół w Białej istnieje Szkolny Klub Wolontariatu „Promyk”. Oferta skierowana jest do młodzieży gimnazjalnej chcącej nieść pomoc we wszystkich obszarach życia społecznego. Klub skupia 20 wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomagać innym, a opiekę nad młodzieżą sprawują nauczycielki: Jolanta Paszkowska, Małgorzata Czech, Monika Lipska – Zientara i Ewa Rola.
We wrześniu przeprowadzono wśród uczniów i nauczycieli szkoły akcję „Uczniowska wyprawka”. Zebrane artykuły papiernicze i przybory szkolne zostały przekazane dla dzieci dotkniętych powodzią z gminy Wilków. W bieżącym roku szkolnym prowadzone są dwie całoroczne akcje: zbiórka nakrętek od opakowań po artykułach spożywczych na rzecz Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz zbiórka plakietek po herbacie „Lipton” przeznaczona na zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Cała społeczność szkolna wraz ze swoimi rodzinami bardzo chętnie włącza się w te przedsięwzięcia.  Co miesiąc opiekunowie klubu dostarczają w pokaźnych ilościach nakrętki do redakcji gazety „Wspólnota”, która pośredniczy w tej akcji.

Więcej…

W oczekiwaniu na święta...

Drukuj PDF

„Jeżeli tak uroczyście
obchodzimy narodzenie Jezusa,
czynimy to dlatego, aby dać świadectwo,
że każdy człowiek jest kimś jedynym
i niepowtarzalnym...”

Jan Paweł II

Od wielu lat czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest w naszej szkole okresem wyjątkowym. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, włączają się w przygotowanie wielu akcji, które mogą przyczynić się do stworzenia świątecznej atmosfery oraz pomóc tym, którzy w tym okresie potrzebują szczególnego wsparcia.
Jedną z pierwszych tego typu inicjatyw była andrzejkowa loteria fantowa, której celem było zebranie funduszy na organizowaną w szkole akcję „Świąteczny stroik”. Każdy  los przynosił nagrodę - niespodziankę , a więc  chętnych do wzięcia udziału w zabawie nie brakowało.  W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia uczniowie klasy IV i VI złożyli życzenia samotnym mieszkańcom Białej, wręczając im przygotowane upominki oraz samodzielnie wykonane karty świąteczne.
Ważnym działaniem, w które włączyła się nasza szkoła, była akcja „I Ty zostaniesz Świętym Mikołajem”. Było to możliwe przede wszystkim dzięki funduszom zebranym ze sprzedaży lizaków oraz pozyskanym z loterii fantowej. Pieniądze te umożliwiły przygotowanie paczek żywnościowych dla 8 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, z których 12 uczniów uczęszcza do naszej szkoły.
Obie akcje zostały przygotowane i przeprowadzone pod kierunkiem B. Spozowskiej i M.Knapińskiej.
Innym akcentem bożonarodzeniowym była klasowa wigilia. Uczniowie kl. VI wraz z wychowawczynią zebrali się przy odświętnie udekorowanym stole, by wspólnie podzielić się opłatkiem i spożyć tradycyjne wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców. Nie zabrakło także rozmów o świątecznych tradycjach kultywowanych w domach uczniów oraz wspólnego kolędowania przy blasku świec, pachnących stroikach i choince.

Konkurs geograficzny

Drukuj PDF

REGULAMIN

II  Szkolnego  Konkursu Geograficznego

„Geografia fizyczna  Ziemi”

 

§ 1. Postanowienia ogólne

1.    Konkurs  geograficzny „Geografia fizyczna Ziemi” skierowany jest do uczniów klas I-III Zespołu Szkół – Gimnazjum w Białej.
2.    Pomysłodawcą  i głównym organizatorem konkursu jest  nauczyciel geografii,  Zespołu Szkół  w Białej , Andrzej Prokopiuk przy współpracy z dyrekcją  szkoły.

§ 2. Cel konkursu

Celem konkursu jest :
-    zainteresowanie  młodzieży gimnazjalnej przedmiotem jakim jest geografia,
-    kształtowanie właściwego stosunku młodzieży do środowiska przyrodniczego,
-    zwrócenie uwagi na aktualną problematykę środowiska geograficznego i wstępne przygotowanie się do egzaminu gimnazjalnego z bloku przedmiotów przyrodniczych.

§ 3. Zakres tematyczny

Zakres tematyczny pytań  obejmuje treści zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego z  geografii fizycznej w gimnazjum / ze szczególnym uwzględnieniem materiału obowiązującego w klasie pierwszej / .

Więcej…

Ja i Moje środowisko - wyniki

Drukuj PDF

Wyniki V Szkolnego Konkursu Ekologicznego

"Ja i Moje środowisko"


 

Organizatorzy: Andrzej Prokopiuk i Bożena Niewęgłowska

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.