Ostatnio dodane:

Aktualności

Gminny Konkurs Plastyczny " Polskie Legendy"

Drukuj PDF

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY LEGENDY POLSKIE” dla klas I-III zorganizowany został z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Białej. Na konkurs wpłynęło łącznie 19 prac ze szkół: Szkoła Podstawowa w Żabikowie, Zespół Szkół w Zabielu, Szkoła Podstawowa w Białej.

Jury w składzie:

  1. Barbara Ejsmont (przewodnicząca) – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podl.,

  2. Jolanta Palica – dyrektor Biblioteki Gminnej,

  3. Andrzej Prokopiuk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Białej

na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej po zapoznaniu się z pracami uczniów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

KATEGORIA KLAS I

  1. Miejsce I – Sebastian Mazur z ZS w Zabielu (opiekun – p. Monika Brus)

  2. Miejsce II – Maja Makosz z SP w Białej (opiekun – p. Elżbieta Czubak)

KATEGORIA KLAS II

  1. Miejsce I – Aleksander Kwoczko z ZS w Zabielu (opiekun – p. Grażyna Korulczyk)

  2. exaequo dwa miejsca II

- Aleksandra Sławińska z SP w Żabikowie (opiekun – p. Katarzyna Mikulska)

- Zuzanna Zabielska z ZS w Zabielu (opiekun – p. Grażyna Korulczyk)

3. Miejsce IIISara Osak z SP w Białej (opiekun – p. Beata Spozowska)

4. WyróżnienieMonika Mucha z SP w Białej (opiekun – p. Beata Spozowska)

KATEGORIA KLAS III

  1. Miejsce I – Agata Koczkodaj z SP w Żabikowie (opiekun – p. Katarzyna Mikulska)

  2. Miejsce IIKatarzyna Brygoła z SP w Białej (opiekun – p. Wioletta Korycińska)

  3. WyróżnienieRóża Mazur z SP w Białej (opiekun – p. Wioletta Korycińska)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy – dyplomy za udział. Ponadto wszyscy uczniowie, których prace wpłynęły na konkurs otrzymali kolorowanki patriotyczne.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Białej. Spotkanie rozpocząła inscenizacja nawiązująca do legendy o Lechu, Czechu i Rusie w wykonanmiu uczennic klasy IV. Następnie Wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek wraz z Dyrektorem Szkoły wręczyli nagrody wyróżnionym uczniom. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy!

 

 

  

Uczennice klasy IV- laureatkami konkursów muzycznych

Drukuj PDF

Miło nam przekazać informację o sukcesach muzycznych naszych uczennic z klasy czwartej, które uczęszczają do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Aleksandra Pizoń zdobyła I miejsce w trzeciej edycji konkursu pt:"Podlaska Wiosna Gitarowa", który odbył się 21 kwietnia 2018 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Ewa Zagórska. 

W swojej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła również Alicja Sposób, która niedawno uczęszczała również do naszej szkoły. Młodsza siostra Alicji - Katarzyna Sposób także rozwija swój talent muzyczny grając na fortepianie. W tej dziedzinie osiągnęła w miniony weekend wielki sukces. Wygrała w swojej kategorii  XVI Regionalny Konkurs Pianistyczny, który odbył się w Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim. Kasia jesy w I klasie w cyklu sześcioletnim, a jej nauczycielką jest p. Agnieszka Jeż.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Egzaminy gimnazjalne 2018

Drukuj PDF

Egzaminy gimnazjalne odbędą się w tym roku szkolnym w dniach 18-20 kwietnia. W tych dniach uczniowie SP i klasy drugie gimnazjum mają wolne. W normalnym trybie pracują jednak Oddziały Przedszkolne.

Za uczniów klas trzecich trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

Zdrowo na wiosnę!

Drukuj PDF

 

 

Pierwszy dzień wiosny był dla uczniów klas I – III pełen niespodzianek. Pierwsza lekcja zamieniła się w zawody sportowe. Dzieci miały możliwość zmierzyć swoje siły w wyścigach wymagających szybkości, zwinności i skoczności.


Następnie obejrzały przedstawienie pt. „Grześ na wagarach” wyreżyserowane przez p. W. Korycińską, ale w nietypowym wykonaniu.

Więcej…

"Trudny kwiecień..."

Drukuj PDF

 


 

W te kwietniowe dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej przypomnieli w uroczystym apelu tragiczne losy polskich jeńców z 1940 roku. Wydarzenia te zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.

Należy pochylać się z szacunkiem nad mogiłami ofiar z Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni katyńskiej sprzed 78 lat pozostała żywa w pokoleniach polskiego narodu. Pragniemy również upamiętnić ofiary tragedii samolotu prezydenckiego z 96 osobami na pokładzie, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Znów zginął "kwiat polskiej inteligencji". Montaż słowno-muzyczny poruszający te wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy IIA pod kierunkiem p. Malgorzaty Czech i p. Jolanty Paszkowskiej.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.