Ostatnio dodane:

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj PDF

 

Wszystkim naszym kochanym Nauczycielom oraz pracownikom szkoły życzymy samych sukcesów i czerpania przyjemności ze swojej pracy zawodowej.

Samorząd Szkolny i Rada Rodziców
W piątek 12 października 2018 r. świętowaliśmy z całą Polską Dzień Edukacji Narodowej. Nasz szkolny korytarz wypełniony był po brzegi, Wszyscy zebrali się na Gali Nauczycielskich Oskarów 2018.

Bo przecież życie to film, szkoła to plan filmowy, a nauczyciele i uczniowie to aktorzy, którzy wspólnie odgrywają swoje role zapisane w scenariuszu, jakim jest program nauczania. Reżyserem jest nasza Pani Minister, a montuje to wszystko nasz Pan Dyrektor.

Nasi nauczyciele typowani byli w różnych 18 specjalnych kategoriach. Głosowanie było anonimowe i brali w nim udział wszyscy uczniowie klas naszej szkoły. Oczywiście oprócz tych, których nie było akurat w tym dniu w szkole a którzy stracili jedyną okazje, aby oddać swój głos na ulubionego nauczyciela.

Oto następujące kategorie Oskarów

W pierwszej kategorii znaleźli się nauczyciele, którzy prowadzą lekcje w taki sposób, że przyciągają uwagę przez całą lekcję. -AKTORKA PIERWSZOPLANOWA – dla p. Małgorzaty Czech
Kolejna kategoria to AKTORKA DRUGOPLANOWA, czyli osoba pozostająca w cieniu, a odgrywająca bardzo ważną rolę w życiu i pracy szkoły to p. Jolanta Paszkowska

Kolejna kategoria to NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA, tą nagrodę otrzymuje nauczycielka, która ma nie łatwy orzech do zgryzienia. Ucząc różnych przedmiotów w nie jednej, a kilku szkołach śpiewająco wywiązuje się ze swoich zobowiązań, dla p. Urszuli Jastrzębskiej
EFEKTY DŹWIĘKOWE, to ważny element każdego dobrego filmu. Dlatego jest to następna kategoria, w której główną nagrodę przyzna nauczycielowi o najmilej brzmiącym głosie, p. Monika Lipska-Zientara


W trzeciej kategorii Oskara przyznajemy za najlepszy SCENARIUSZ. Dostanie go nauczyciel, który prowadzi najciekawsze lekcje. Jego lekcje są tak ciekawe, że wiedza sama wchodzi nam do głowy, p. Elżbieta Jurkowska.
Niektórzy nauczyciele podczas napełniania naszych głów wiedzą dużo chodzą po klasie, a żeby lepiej zobrazować to, co do nas mówią – dużo gestykulują. Tacy właśnie nauczyciele zostali nominowani w kategorii ANIMACJA – p. Halina Uss

Dekoracje, kostiumy, rekwizyty, itp to wszystko składa się na SCENOGRAFIĘ. Okazuje się, że nasi nauczyciele niejednokrotnie posługują się różnego rodzaju rekwizytami , które pomagają nam, uczniom łatwiej zrozumieć niektóre zagadnienia, p. Bożena Niewęgłowska.
W kategorii REŻYSERIA staraliśmy się wyłonić nauczyciela, który dobrze rozplanowuje i organizuje lekcję. Materiał zaplanowany na daną lekcję omawia w całości do dzwonka, p. Elżbieta Jurek.
Oskary przyznano również w kategorii DEBIUT ROKU-p. Julita Łuba-Kopacz, AKTOR KOMEDIOWY- p. Grzegorz Niewęgłowski, FILM KRÓTKOMETRAŻOWY- p. Grzegorz Karpiński i AKTOR DRAMATYCZNY- p. Tomasz Odrzygóźdź
Nasze Panie nauczycielki też potrafią się modnie, oryginalnie i niebanalnie ubrać i zrobić sobie wspaniały makijaż. Dla nich właśnie jest kolejna kategoria: KOSTIUMY I CHARAKTERYZACJA- p. Hanna Koncerewicz
Zdolności organizacyjne nauczycieli doceniliśmy w kategorii , w której Oskar został przyznany za MONTAŻ- p. Jolanta Odrzygóźdź.
W kategorii EFEKTY SPECJALNE znaleźli się nauczyciele, którzy potrafią nas zaskoczyć , są nieprzewidywalni – p. Anna Piekarska


NAJLEPSZE ZDJĘCIA. Nominowani to nauczyciele, którzy są najlepszymi „operatorami” zajęć, a na ich lekcjach wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku, p. Jolanta Grochowska.

Oskara w kolejnej kategorii otrzymają nauczyciele za CAŁOKSZTAŁT swojej „ twórczości”. Tu oddawaliście głosy na nauczycieli, którzy przez lata swojej pracy kształtowali młode umysły i charaktery. Poświęcili całą masę swojej energii by nauka czytania, pisania, liczenia była czystą przyjemnością. Za niezgłębione pokłady ciepła, empatii oraz cierpliwości Oskary otrzymują.

p. Marta Zając, p. Małgorzata Łuba, p. Wioletta Korycińska, P. Katarzyna Osak, p. Elżbieta Czubak, P. Beata Spozowska.


W kategorii NAJLEPSZY MONTAŻ Oskara chcieliśmy przyznać osobom pracującym w branży szkolnej w sektorze niepedagogicznym. To dzięki tej zgranej ekipie uczniowie mają na czas ciepły i smaczny obiad, w szkole jest ciepło, czysto i bezpiecznie.
Na koniec przyznano Oskary HONOROWE dla Dyrekcji Szkoły. Na ręce pana Dyrektora przedstawicielka Rady Rodziców p. Ewa Kłos podziękowała za trud włożony w wykształcenie i wychowanie dzieci i młodzieży życząc wszystkim wytrwałości i satysfakcji w dalszej pracy.


 

 

 

Co to jest las?- spotkanie z ciekawą osobą

Drukuj PDF

W październiku uczniowie klas I-III SP mieli spotkanie z p. Katarzyną Mirosław - pracownikiem Nadleśnictwa Radzyń Podlaski, która przybliżyła dzieciom wiele ważnych wiadomości na temat lasu, jego warstw oraz mieszkańców. Zaprezentowano film pt:"Co to jest las?", a następnie odbyła się prelekcja dotycząca drzew oraz życia leśnych zwierząt. Uczniowie zadawali pytania p. Katarzynie, która chętnie i dokładnie opisywała etapy wzrostu drzew i dostarczyła dzieciom wielu ciekawostek na temat lasu. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaski w kształcie leśnych zwierząt.

Konkurs Pieśni Patriotycznej - regulamin

Drukuj PDF

 

REGULAMIN KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

NIE RZUCIM ZIEMI ...”

 

ORGANIZATOR:

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Białej przy współpracy                                                                                Rady Rodziców.

Impreza odbywać się będzie pod patronatem Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka.

Konkurs jest skierowany do dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz uczniów                                                                                                   szkół podstawowych.

Więcej…

Zaproszenie na Konkurs Pieśni Patriotycznej

Drukuj PDF

 

 

Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Białej

serdecznie zaprasza wszystkie szkoły podstawowe z terenu

Gminy Radzyń Podlaski do wzięcia udziału w

VII Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej „Nie rzucim ziemi ...”,

który odbędzie się 07. listopada 2018r. Impreza rozpocznie się

o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Białej.

 

Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem

Wójta Gminy Radzyń Podlaski Pana Wiesława Mazurka.

 

Przebieg imprezy:

 1. Powitanie – 9.00

 2. Prezentacje konkursowe – 9.10

  • przedszkola i oddziały przedszkolne

  • Klasy I-III szkoły podstawowej

  • Klasy IV – VI szkoły podstawowej

  • Klasy VII-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum

 3. Poczęstunek

 4. Rozstrzygnięcie konkursu w poszczególnych kategoriach

 5. Wręczenie nagród

 6. Zakończenie

 

Organizatorzy:

Jolanta Paszkowska


Małgorzata Czech

Halina Uss

Anna Piekarska

Julita Łuba - Kopacz

Elżbieta Jurkowska

 

 

 

 

Narodowe Czytanie 2018 w Radzyniu

Drukuj PDF

 

Zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego

tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się

w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę

niepodległości. Lekturą Narodowego Czytania

na kulminację akcji 8 września 2018 roku jest

"Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.

Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

 

Nasze uczennice z klasy V pod opieką p. Jolanty Grochowskiej również brały udział w radzyńskim czytaniu tegorocznej lektury narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.