Ostatnio dodane:

Aktualności

Uczennice klasy IV- laureatkami konkursów muzycznych

Drukuj PDF

Miło nam przekazać informację o sukcesach muzycznych naszych uczennic z klasy czwartej, które uczęszczają do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Aleksandra Pizoń zdobyła I miejsce w trzeciej edycji konkursu pt:"Podlaska Wiosna Gitarowa", który odbył się 21 kwietnia 2018 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Ewa Zagórska. 

W swojej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła również Alicja Sposób, która niedawno uczęszczała również do naszej szkoły. Młodsza siostra Alicji - Katarzyna Sposób także rozwija swój talent muzyczny grając na fortepianie. W tej dziedzinie osiągnęła w miniony weekend wielki sukces. Wygrała w swojej kategorii  XVI Regionalny Konkurs Pianistyczny, który odbył się w Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim. Kasia jesy w I klasie w cyklu sześcioletnim, a jej nauczycielką jest p. Agnieszka Jeż.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdrowo na wiosnę!

Drukuj PDF

 

 

Pierwszy dzień wiosny był dla uczniów klas I – III pełen niespodzianek. Pierwsza lekcja zamieniła się w zawody sportowe. Dzieci miały możliwość zmierzyć swoje siły w wyścigach wymagających szybkości, zwinności i skoczności.


Następnie obejrzały przedstawienie pt. „Grześ na wagarach” wyreżyserowane przez p. W. Korycińską, ale w nietypowym wykonaniu.

Więcej…

"Trudny kwiecień..."

Drukuj PDF

 


 

W te kwietniowe dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej przypomnieli w uroczystym apelu tragiczne losy polskich jeńców z 1940 roku. Wydarzenia te zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.

Należy pochylać się z szacunkiem nad mogiłami ofiar z Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni katyńskiej sprzed 78 lat pozostała żywa w pokoleniach polskiego narodu. Pragniemy również upamiętnić ofiary tragedii samolotu prezydenckiego z 96 osobami na pokładzie, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Znów zginął "kwiat polskiej inteligencji". Montaż słowno-muzyczny poruszający te wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy IIA pod kierunkiem p. Malgorzaty Czech i p. Jolanty Paszkowskiej.

Egzaminy gimnazjalne 2018

Drukuj PDF

Egzaminy gimnazjalne odbędą się w tym roku szkolnym w dniach 18-20 kwietnia. W tych dniach uczniowie SP i klasy drugie gimnazjum mają wolne. W normalnym trybie pracują jednak Oddziały Przedszkolne.

Za uczniów klas trzecich trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

Kielich goryczy

Drukuj PDF

W wielkopostny czas refleksji wpisuje się misterium Ogrójca wykonane przez uczniów należących do koła teatralnego. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Jurkowskiej i p. Moniki Lipskiej-Zientary. Uczniowie wystawili je dwukrotnie dla mieszkańców wsi Biała w dniu 18.03.2018r. oraz społeczności szkolnej 23.03.2018r.

Nastrojowa muzyka i głębokie teksty doskonale wprowadziły w nastrój Wielkiego Tygodnia. Młodzi aktorzy ukazali mękę Chrystusa z perspektywy Ogrodu Oliwnego, do którego zstępuje anioł z „kielichem goryczy”.

 

Krzyż dźwiga każdy człowiek: mały i duży, młody i stary, uczeń i nauczyciel, rodzice i kapłani choć tego krzyża nie widać. Z krzyżem człowiek idzie do każdej pracy, do szkoły, wchodzi z nim do autobusu, idzie nawet z nim spać. Czy nie wiesz, że wszystkie wasze krzyże dźwigam? Czy nie wiesz, że wszystkie te krzyże są moimi krzyżami? Jeśli chcesz, żebym mógł odpocząć, to weź twojego bliźniego na swoje ramiona. Pomagajcie sobie nawzajem nosić krzyże, wasze codzienne obowiązki, troski, zmartwienia. Jeśli sobie nawzajem pomagacie, wtedy mnie pomagacie. I zaprawdę powiadam Ci, że wszystko, co uczynisz jednemu z tych moich braci najmniejszych to tak, jakbyś mnie uczynił. Nagrodą za takie życie będzie dla Ciebie Niebo. Tam już dziś zapraszam każdego z Was.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.