Ostatnio dodane:

Aktualności

Abc dobrego wychowania

Drukuj PDF

W dniach 29. marca oraz 5. kwietnia 2017 roku odbyły się w szkole podstawowej i gimnazjum konkursy „ABC dobrego wychowania”. Celami konkursów było:
propagowanie właściwych wzorców zachowań
podniesienie kultury osobistej wśród uczniów
kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych
stosowanie przez uczniów zwrotów grzecznościowych
kształtowanie mechanizmów empatii, tolerancji i pożądanych postaw społecznych
wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zasad savoir-vivre


W szkole podstawowej do indywidualnej rywalizacji w formie pisemnej przystąpiło 19 uczniów z klas IV – VI. Najwięcej punktów zgromadziły:
Małgorzata Dyjak – klasa VI
Marta Paszkowska – klasa VI
Alicja Niewęgłowska – klasa IV.
Dziewczynki otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Pierwsze klasy gimnazjum wytypowały trzyosobowe drużyny, a ich zmagania obserwowali pozostali pierwszoklasiści. Gimnazjaliści musieli się okazać umiejętnościami oraz wiedzą z zakresu kulturalnego zachowania się w wielu różnych konkurencjach. Przygotowano także zadanie dla całej klasy Ia i Ib. Współzawodnictwo gimnazjalistów oceniało jury w składzie:
p. Mirosława Knapińska – z-ca dyrektora szkoły
p. Hanna Koncerewicz
p. Grzegorz Karpiński
Dużo śmiechu przysporzyło zadanie polegające na zawiązaniu krawata. Rywalizacja była wyrównana. Tylko jednym punktem wygrała klasa Ib. Reprezentanci drużyn otrzymali długopisy, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Konkursy przygotowała i przeprowadziła Jolanta Paszkowska – pedagog szkolny.

Niech pamięć nie gaśnie...

Drukuj PDF

Dnia 10. kwietnia grupa uczniów klasy IIa pod kierunkiem p. Jolanty Paszkowskiej i p. Małgorzaty Czech zaprezentowała montaż słowno- muzyczny upamiętniający 77. rocznicę wydarzeń w Katyniu. Uroczystą akademię poprzedziła krótka prezentacja, mająca na celu przybliżenie społeczności uczniowskiej okoliczności mordu Polaków w Katyniu, Ostaszkowie i Starobielsku. Następnie gimnazjaliści usłyszeli poruszające wiersze przeplatane piosenkami, które nawiązywały do wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat.

 

Na koniec zapalony został symboliczny znicz i minutą ciszy uczczono pamięć pomordowanych i tych wszystkich wielkich Polaków, którzy w 2010 roku zginęli w drodze na uroczystości w Smoleńsku.

Szkolny Turniej Ekologiczny 2017

Drukuj PDF

W związku z obchodami Święta Ziemi w naszej szkole od wielu lat odbywa się turniej ekologiczny. W dniu 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV – VI sprawdzili, na ile znają przyrodę i jej problemy. Zmierzyło się ze sobą 7 zespołów.

Więcej…

Witaj maj, trzeci maj...

Drukuj PDF

W dniu 28 kwietnia 2017 r uczniowie klasy 3 SP pod kierunkiem wychowawczyni Elżbiety Czubak zaprezentowali przedstawienie z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Grupa uczniów w pełnej charakteryzacji, której współtwórcą była pani Anna Piekarska – nauczycielka j. angielskiego, wcieliła się w postacie historyczne.

Więcej…

Ozdoby wielkanocne

Drukuj PDF

Wielkanoc już za dwa tygodnie, a dziś w Świetlicy Wiejskiej w Białej zobaczyć będzie można m.in. ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Zapraszam!

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.