Ostatnio dodane:

Aktualności

XII edycja projektu TRZYMAJ FORMĘ

Drukuj PDF

 

Dnia 30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Białej odbyło się podsumowanie XII edycji Ogólnopolskiego Projektu

TRZYMAJ FORMĘ

Grupy uczniów z poszczególnych klas pod okiem koordynatora projektu p. Bożeny Niewęgłowskiej oraz p. Barbary Petruk, prezentowały przygotowane przez siebie zadania . Uczniowie promowali zdrowie i zdrowy tryb życia w zgodzie z naturą i ekologią . Młodzież prezentowała się wspaniale, stopień przygotowania drużyn był na wysokim poziomie. Do współzawodnictwa stanęło 8 drużyn ze Szkoły Podstawowej w Białej oraz ze Szkoły Podstawowej w Zabielu.

Więcej…

Bajka o wilku i 7 koźlątkach

Drukuj PDF

 

W dniu 29 maja pierwszoklasiści przedstawili uczniom z klas młodszych krótką scenkę w oparciu o „Bajkę o wilku i siedmiu koźlątkach”. Przesłaniem przedstawienia było bezpieczeństwo w kontaktach z obcymi. Zabawna forma występu na pewno zapadnie dzieciom w pamięci i wpłynie na wybór właściwych postaw, gwarantujących bezpieczeństwo tak ważne podczas wakacji.

 

Elżbieta Czubak

 

Wizyta u Poli

Drukuj PDF

 

W dniu 24 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią Elżbietą Czubak, korzystając z zaproszenia Poli Skiba i jej rodziców, udali się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa państwa Skiba. Dzieci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem oglądali i karmili zwierzęta: konie, kuce, kozy, indyki, gęsi, wspaniałego koguta, a także pieski. Ważnym punktem programu była przejażdżka na kucyku, którego wcześniej dzieci musiały wyczyścić przy użyciu zgrzebła. Niecodziennym wydarzeniem było także dojenie kozy, co dzieci wykonały na piątkę, a w nagrodę mogły napić się mleka prosto od kozy. Nie mogło również zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie wizyty wszyscy podziękowali Poli i jej rodzicom- Pani Marcie i Panu Grzegorzowi za serdeczność, wielką gościnność, poświęcony czas oraz niespożytą energię, jaką wykazywała się na każdym kroku mama Poli. Dzieci, choć zmęczone, ale pełne niezapomnianych wrażeń, wróciły do szkoły, pokonując pieszo odległość trzech i pół kilometra, licząc w obie strony, a w sumie to pewnie dziesięć, albo i więcej. Już wstępnie umówiliśmy się na kulig w przyszłym roku.


 

21 czerwca- dzień wolny od zajęć szkolnych

Drukuj PDF

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Białej przypomina, że 21 czerwca, czyli najbliższy czwartek, jest dniem wolnym od zajęć szkolnych. Jednocześnie informujemy uczniów i ich rodziców, że szkolny Dzień Dziecka świętować będziemy 20 czerwca (środa) od godz.9.00-13.00

Zapraszamy serdecznie

Apel z okazji Święta 3 Maja

Drukuj PDF

10 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wybrani uczniowie klas III SP oraz klasy IIa i IIIb pod opieką Pana Grzegorza Niewęgłowskiego i Pani Urszuli Jastrzębskiej zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu, która przeniosła wszystkich w minione wieki. Uroczystość przybliżyła dzieciom i młodzieży wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie, a drugiej na świecie). Akademię wzbogaciły wiersze recytowane przez uczniów, utwory patriotyczne m.in." Tu wszędzie jest moja Ojczyzna", prezentacja multimedialna oraz wspólnie odśpiewana w postawie stojącej pieśń Marii Konopnickiej pt:"Rota".
Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.