Ostatnio dodane:

Aktualności

Dzień Profilaktyki Szkolnej

Drukuj PDF

 

21 grudzień 2017 już po raz VII w Szkole Podstawowej w Białej odbył się

,, Szkolny Dzień Profilaktyki ” .

Program został przygotowany przez koordynatora Bożenę Niewęgłowską , przy współpracy nauczyciela- Barbary Petruk oraz rodzica –Edyty Zabielskiej.

 

Uczniowie klasy VII uczyli się pod fachowym okiem ratownika medycznego Mirosława Tchórzewskiego sztucznego oddychania i masażu serca. Dowiedzieli się jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i co należy zrobić, by udzielić pierwszej pomocy przed lekarskiej.

Więcej…

Piękny język ojczysty

Drukuj PDF

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Samorząd uczniowski upamiętnił ten dzień w szczególny sposób. Uczennice odwiedziły naszych najmłodszych, czyli dzieci z przedszkola oraz klas I-III, przybliżyły ideę święta, a czytając fragmenty wierszy Juliana Tuwima oraz” łamańce” językowe sprawiły naszym milusińskim nie lada radość. Na pamiątkę wszyscy otrzymali naklejki motywacyjne.Opiekunki SU 

 


 

"Szliśmy do Ciebie, Polsko..."

Drukuj PDF

„Szliśmy do Ciebie Polsko – poprzez całe wieki,

W niemym oczekiwaniu śledząc horyzont daleki,

Lecz w duszy pełni wiary i Tobą rozmodleni

Szliśmy – od pnia oderwani – w cel jeden zapatrzeni.”

 

W dniu 18 stycznia 2018 roku uczciliśmy 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz pamięć jego wielkich przywódców, a w szczególności ostatniego dyktatora, Romualda Traugutta – patrona naszej szkoły.

Na uroczystą akademię, przygotowaną pod czujnym okiem nauczycieli: Jolanty Odrzygóźdź, Jolanty Grochowskiej i Tomasza Odrzygoździa, złożyły się piękne nostalgiczne utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne z tamtego okresu. Oprawę całości stanowiły komentarze słowne informujące o męstwie i poświęceniu walczących w powstaniu, o ogromnej przewadze, liczebnej i militarnej, wroga, o stratach poniesionych przez Polaków i o wiecznej pamięci, która pozostała po bohaterach.

Doskonałym uzupełnieniem montażu słowno – muzycznego była prezentacja multimedialna, eksponująca materiał dokumentalny z okresu Powstania Styczniowego.

 

 

 

Karnawałowa wizyta

Drukuj PDF

W piątek, 19 stycznia 2018 roku, na lekcję muzyki w klasie III, przybyli przedstawiciele Koła Regionalnego w Białej. Obecność niecodziennych gości na zajęciach sprawiła dzieciom ogromną radość. Dzięki temu miały okazję dowiedzieć się nieco więcej o działalności lokalnej organizacji, poznać regionalne zwyczaje karnawałowe, posłuchać dawnych kolęd i pastorałek w wykonaniu członków koła oraz zobaczyć z bliska pamiątkowe śpiewniki sprzed stu lat.

 

Serdeczne podziękowania dla Koła Regionalnego w Białej za uświetnienie lekcji muzyki składa Jolanta Grochowska wraz z uczniami klasy III .
POCZTA WALENTYNKOWA 2018

Drukuj PDF

14 luty jest corocznym świętem zakochanych. Z tej okazji samorząd uczniowski zaproponował przekazanie walentynkowych życzeń i pozdrowień wśród uczniów. Uczennice z samorządu sprzedawały kartki walentynkowe, a następnie dostarczono je adresatom. Poczta Walentynkowa cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów zarówno tych młodszych jak i starszych.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.