Ostatnio dodane:

Aktualności

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Drukuj PDF

 

8 maja 2018 r. o godz. 5.45, grupa dziewiętnastu największych śmiałków, żądnych przygody uczniów z klas I- III, wyruszyła autokarem w kierunku malowniczej ziemi kieleckiej. Pożegnanie z rodzicami było serdeczne, ale nie rzewne, dlatego humory wszystkim dopisywały i droga do Fabryki Porcelany w Ćmielowie minęła nam niepostrzeżenie.

W tym ciekawym miejscu poznaliśmy historię powstania i działalności fabryki produkującej znane w całym świecie wyroby z porcelany. Zwieńczeniem wizyty był udział w warsztatach, podczas których każdy samodzielnie wykonał różę, aby zabrać ją do domu i według podanej instrukcji dokończyć technologiczny proces tworzenia porcelanowej figurki.


Kolejnym punktem naszej podróży było zwiedzanie Jaskini Raj oraz Centrum Neandertalczyka. Przekonaliśmy się na własne oczy jak niepowtarzalne przyrodniczo miejsca oferuje nam Polska. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści przewodnika, który oprowadzał nas po chłodnych i ciemnych korytarzach jaskini, pełnych bajecznych nacieków tworzących niezwykłe formy. Poznaliśmy mieszkańców jaskini - rodzinę pająków, cichutko przytuloną do skalistych ścian. Niestety, nie udało nam się spotkać na swojej drodze nietoperzy. Może następnym razem?... W Centrum Neandertalczyka stanęliśmy oko w oko z prehistorycznym mamutem oraz „podejrzeliśmy” codzienne życie naszych przodków.


Wydawałoby się, że dość było wrażeń dzisiejszego dnia, jednak po przybyciu na miejsce noclegu w Trzciance, wstąpiła w nas nowa energia. Po zakwaterowaniu i spałaszowaniu smacznego obiadu, wybiegliśmy na trawiasty plac przed pensjonatem, gdzie grom i zabawom nie było końca! Dopiero wołanie na pieczenie kiełbasek w ognisku skutecznie przerwało nasze harce. Kolacja była pyszna i „do syta”, a każdy zaczynał już odczuwać trudy całodziennego zwiedzania, więc z ochotą udaliśmy się na zasłużony odpoczynek.


Wczesnym rankiem byliśmy gotowi na kolejny intensywny dzień. Wyjechaliśmy tuż po śniadaniu, aby zdążyć na umówiony przejazd kolejką na św. Krzyż. Tam czekał na nas sympatyczny pan Gabryś, który oczarował nas swoimi opowieściami o Świętokrzyskim Parku Narodowym, unikatowych Gołoborzach i innych niezwykłościach tego miejsca. Z dużym zainteresowaniem odbyliśmy spacer wśród ekspozycji muzeum ŚPN, przekonując się po raz kolejny, że głos pani Krystyny Czubówny, który nieustannie towarzyszył nam podczas zwiedzania, potrafi oczarować każdego słuchacza.

 

Z ociąganiem rozstawaliśmy się z naszym przewodnikiem, tak bardzo wciągały nas jego opowieści. Czekały jednak nowe doznania i przygody! Zawitaliśmy w „Osadzie Średniowiecznej”, aby przekonać się jak pracowicie i twórczo spędzali czas nasi przodkowie. Poznaliśmy pracę kowala, rzeźbiarza, zielarki, tkaczki i garncarki. Skosztowaliśmy pysznych podpłomyków, które popiliśmy niezwykłym napojem. Okazało się, że ten wywar ma w swoim składzie pokrzywę i gąsienicę. A co tam, był pyszny!

Na koniec wizyty w osadzie zaangażowaliśmy się w poszukiwanie skarbu. Zagadki, rebusy, podchody! To młode tygrysy lubią najbardziej! W mig odszukaliśmy skrzynię pełną niespodzianek. Każdy z nas opuszczał osadę z fantazyjną bransoletką na ręku. W pobliskiej karczmie zjedliśmy pyszny obiad, a w drodze do autokaru dokładnie zapoznaliśmy się z asortymentem kramów z upominkami i zadbaliśmy o to, aby każdy dalszy i bliższy członek rodziny otrzymał od nas pamiątkę.

Teraz czekała nas droga do domu. Każdy chętnie kontynuowałby tę niezwykłą przygodę, ale jednocześnie zaczynaliśmy tęsknić. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Przed 19.00 byliśmy pod szkołą. Czekali na nas rodzice, z dumą odbierali nas spod opieki pani Wioletty Korycińskiej, Beaty Spozowskiej, Anny Piekarskiej i Moniki Mazur. Wszyscy mówią, że spisaliśmy się na medal. Bo jak nie my, to kto?!


Poczekajcie cierpliwie na pełną fotorelację z wycieczki:))

 

Szkolny Turniej Ekologiczny 2018

Drukuj PDF

Po raz kolejny w naszej szkole uczciliśmy Święto Ziemi organizując Turniej Ekologiczny. Odbył się on 27 kwietnia 2018r. Wzięło w nim udział osiem dwuosobowych zespołów z klas IV – VI.

Pierwsza konkurencja wymagała od uczniów wiedzy na temat polskich parków narodowych. Jej wyniki były wysokie i bardzo wyrównane. Więcej wątpliwości uczestników

wzbudziło rozpoznawanie głosów ptaków, rozwiązywanie rebusów i zagadek oraz uzupełnianie powiedzeń związanych z przyrodą.

Wyniki turnieju były następujące:

- I miejsce – zespół z kl. V w składzie: Alicja Niewęgłowska i Gabriela Skiba;

- II miejsce – zespół z kl. V – Julia Paszkowska i Marcel Semeniuk;

- III miejsce – zespół z kl. IV – Aleksandra Pizoń i Katarzyna Sposób.

Członkowie zwycięskich drużyn otrzymali piękne książki o tematyce przyrodniczej, a pozostali uczestnicy turnieju nagrody pocieszenia.

W jury konkursu zasiadła p. Jolanta Grochowska, a turniej zorganizowały p. Mirosława Knapińska i p. Beata Spozowska.

 

Gratulacje dla zwycięzców!


Uczennice klasy IV- laureatkami konkursów muzycznych

Drukuj PDF

Miło nam przekazać informację o sukcesach muzycznych naszych uczennic z klasy czwartej, które uczęszczają do Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Aleksandra Pizoń zdobyła I miejsce w trzeciej edycji konkursu pt:"Podlaska Wiosna Gitarowa", który odbył się 21 kwietnia 2018 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Uczennicę przygotowała do konkursu p. Ewa Zagórska. 

W swojej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła również Alicja Sposób, która niedawno uczęszczała również do naszej szkoły. Młodsza siostra Alicji - Katarzyna Sposób także rozwija swój talent muzyczny grając na fortepianie. W tej dziedzinie osiągnęła w miniony weekend wielki sukces. Wygrała w swojej kategorii  XVI Regionalny Konkurs Pianistyczny, który odbył się w Szkole Muzycznej w Radzyniu Podlaskim. Kasia jesy w I klasie w cyklu sześcioletnim, a jej nauczycielką jest p. Agnieszka Jeż.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Gminny Konkurs Plastyczny " Polskie Legendy"

Drukuj PDF

 

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY LEGENDY POLSKIE” dla klas I-III zorganizowany został z okazji 100 – lecia Niepodległości Polski. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Białej. Na konkurs wpłynęło łącznie 19 prac ze szkół: Szkoła Podstawowa w Żabikowie, Zespół Szkół w Zabielu, Szkoła Podstawowa w Białej.

Jury w składzie:

  1. Barbara Ejsmont (przewodnicząca) – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podl.,

  2. Jolanta Palica – dyrektor Biblioteki Gminnej,

  3. Andrzej Prokopiuk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Białej

na posiedzeniu w dniu 16 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Białej po zapoznaniu się z pracami uczniów postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

KATEGORIA KLAS I

  1. Miejsce I – Sebastian Mazur z ZS w Zabielu (opiekun – p. Monika Brus)

  2. Miejsce II – Maja Makosz z SP w Białej (opiekun – p. Elżbieta Czubak)

KATEGORIA KLAS II

  1. Miejsce I – Aleksander Kwoczko z ZS w Zabielu (opiekun – p. Grażyna Korulczyk)

  2. exaequo dwa miejsca II

- Aleksandra Sławińska z SP w Żabikowie (opiekun – p. Katarzyna Mikulska)

- Zuzanna Zabielska z ZS w Zabielu (opiekun – p. Grażyna Korulczyk)

3. Miejsce IIISara Osak z SP w Białej (opiekun – p. Beata Spozowska)

4. WyróżnienieMonika Mucha z SP w Białej (opiekun – p. Beata Spozowska)

KATEGORIA KLAS III

  1. Miejsce I – Agata Koczkodaj z SP w Żabikowie (opiekun – p. Katarzyna Mikulska)

  2. Miejsce IIKatarzyna Brygoła z SP w Białej (opiekun – p. Wioletta Korycińska)

  3. WyróżnienieRóża Mazur z SP w Białej (opiekun – p. Wioletta Korycińska)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy – dyplomy za udział. Ponadto wszyscy uczniowie, których prace wpłynęły na konkurs otrzymali kolorowanki patriotyczne.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 26 kwietnia w Szkole Podstawowej w Białej. Spotkanie rozpocząła inscenizacja nawiązująca do legendy o Lechu, Czechu i Rusie w wykonanmiu uczennic klasy IV. Następnie Wójt Gminy Radzyń Podlaski Pan Wiesław Mazurek wraz z Dyrektorem Szkoły wręczyli nagrody wyróżnionym uczniom. Wszystkim dzieciom i ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy!

 

 

  

Zdrowo na wiosnę!

Drukuj PDF

 

 

Pierwszy dzień wiosny był dla uczniów klas I – III pełen niespodzianek. Pierwsza lekcja zamieniła się w zawody sportowe. Dzieci miały możliwość zmierzyć swoje siły w wyścigach wymagających szybkości, zwinności i skoczności.


Następnie obejrzały przedstawienie pt. „Grześ na wagarach” wyreżyserowane przez p. W. Korycińską, ale w nietypowym wykonaniu.

Więcej…

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.