Ostatnio dodane:

Aktualności

„Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946″

Drukuj PDF

 

W dniu 15. marca 2018 r. osiemnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Moniką Lipską-Zientarą, p. Elżbietą Jurkowską, p. Haliną Uss, wzięła udział w wernisażu poświęconym niezłomnej sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK „Ince”.

 

Ważnym punktem wystawy zorganizowanej przez p. Sławomira Potockiego w Bibliotece Lekarskiej w Białej Podlaskie było spotkanie z niesamowitym człowiekiem księdzem salezjaninem Jarosławem Wąsowiczem. Ks. Jarosław jest publicystą "Gazety Polskiej Codziennie", duszpasterzem środowiska kibicowskiego, od wielu lat prowadzi wykłady historyczne, jest organizatorem Patriotycznej Pielgrzymki kibiców na Jasną Górę i stałym felietonistą portalu niezalezna.pl.

Więcej…

Konkurs Abc dobrego wychowania

Drukuj PDF

Uczniowie klas IV-VII rywalizowali w ubiegły piątek 16.0W dniu 16. marca 2018 roku odbył się szkolny konkurs „ABC dobrego wychowania”. Do rywalizacji przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny z klas IV-VII, rywalizując o PUCHAR PRZECHODNI ufundowany przez Radę Rodziców.

Konkurs miał na celu:

  • propagowanie właściwych wzorców zachowań

  • podniesienie kultury osobistej wśród uczniów

  • kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych

  • stosowanie przez uczniów zwrotów grzecznościowych

  • kształtowanie mechanizmów empatii, tolerancji i pożądanych postaw społecznych

  • wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zasad savoir-vivre

Zmaganiom zespołów dopingowali uczniowie z poszczególnych klas, którzy gromkimi brawami nagradzali poprawne odpowiedzi swoich kolegów. Reprezentanci klas musieli się wykazać umiejętnościami oraz wiedzą z zakresu kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Rywalizację klas oceniało jury w składzie:

  • p. Andrzej Prokopiuk – dyrektor szkoły

  • p. Mirosława Knapińska – zastępca dyrektora szkoły

  • p. Małgorzata Czech – nauczyciel języka polskiego.

Organizatorzy przygotowali też zadanie dla całych klas. Polegało ono na wykonaniu gazetki o kulturalnym zachowaniu oraz na zredagowaniu haseł na ten temat.

Dużo emocji wzbudziło nakrywanie do stołu oraz wiązanie krawata. Najefektowniej krawat zawiązała klasa najstarsza. Najciekawsze gazetki wykonali uczniowie klasy V i VI.Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Została nim klasa V. Okazały puchar przez rok będzie zajmował honorowe miejsce w klasie zwycięzców. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez organizatorów, którymi były: Małgorzata Czech, Halina Uss i Jolanta Paszkowska

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

Drukuj PDF

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który ma przypominać o bohaterach polskiego podziemia antykomunistycznego z lat 1944-63 obchodzimy w Polsce dnia 1 marca. Dla naszej szkoły jest to dzień szczególny, to cztery lata temu uroczyście Gimnazjum w Białej zostało nadane imię Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy VII przygotowali montaż słowno-muzyczny upamiętniający bohaterską walkę podziemia.

Więcej…

Dzień Św. Patryka

Drukuj PDF

W Irlandii Dzień Świętego Patryka jest dniem wolnym od pracy. Kolor zielony jest symbolem kraju więc mieszkańcy paradują cały dzień poprzebierani. Najbardziej uroczyście obchodzi się to święto w Dublinie, tam odbywa się kilkudniowy festiwal muzyki, tańca i sztuki. Pałac Kultury i Nauki w Warszawie  świeci się w tym dniu na zielono. Nasza szkoła też w poniedziałek 19 marca była w irlandzkiej zieleni, każdy uczeń miał na sobie element garderoby w kolorze zielonym oraz otrzymał trójlistną koniczynkę- shamrock a podczas dużej przerwy na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały irlandzkie i celtyckie dźwięki.

Dzień Profilaktyki Szkolnej

Drukuj PDF

 

21 grudzień 2017 już po raz VII w Szkole Podstawowej w Białej odbył się

,, Szkolny Dzień Profilaktyki ” .

Program został przygotowany przez koordynatora Bożenę Niewęgłowską , przy współpracy nauczyciela- Barbary Petruk oraz rodzica –Edyty Zabielskiej.

 

Uczniowie klasy VII uczyli się pod fachowym okiem ratownika medycznego Mirosława Tchórzewskiego sztucznego oddychania i masażu serca. Dowiedzieli się jak należy zachować się, gdy jesteśmy świadkami wypadku i co należy zrobić, by udzielić pierwszej pomocy przed lekarskiej.

Więcej…

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.