Ostatnio dodane:

Aktualności

Egzaminy gimnazjalne 2018

Drukuj PDF

Egzaminy gimnazjalne odbędą się w tym roku szkolnym w dniach 18-20 kwietnia. W tych dniach uczniowie SP i klasy drugie gimnazjum mają wolne. W normalnym trybie pracują jednak Oddziały Przedszkolne.

Za uczniów klas trzecich trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

"Trudny kwiecień..."

Drukuj PDF

 


 

W te kwietniowe dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej przypomnieli w uroczystym apelu tragiczne losy polskich jeńców z 1940 roku. Wydarzenia te zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.

Należy pochylać się z szacunkiem nad mogiłami ofiar z Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni katyńskiej sprzed 78 lat pozostała żywa w pokoleniach polskiego narodu. Pragniemy również upamiętnić ofiary tragedii samolotu prezydenckiego z 96 osobami na pokładzie, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Znów zginął "kwiat polskiej inteligencji". Montaż słowno-muzyczny poruszający te wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy IIA pod kierunkiem p. Malgorzaty Czech i p. Jolanty Paszkowskiej.

„Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946″

Drukuj PDF

 

W dniu 15. marca 2018 r. osiemnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Moniką Lipską-Zientarą, p. Elżbietą Jurkowską, p. Haliną Uss, wzięła udział w wernisażu poświęconym niezłomnej sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK „Ince”.

 

Ważnym punktem wystawy zorganizowanej przez p. Sławomira Potockiego w Bibliotece Lekarskiej w Białej Podlaskie było spotkanie z niesamowitym człowiekiem księdzem salezjaninem Jarosławem Wąsowiczem. Ks. Jarosław jest publicystą "Gazety Polskiej Codziennie", duszpasterzem środowiska kibicowskiego, od wielu lat prowadzi wykłady historyczne, jest organizatorem Patriotycznej Pielgrzymki kibiców na Jasną Górę i stałym felietonistą portalu niezalezna.pl.

Więcej…

Kielich goryczy

Drukuj PDF

W wielkopostny czas refleksji wpisuje się misterium Ogrójca wykonane przez uczniów należących do koła teatralnego. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Jurkowskiej i p. Moniki Lipskiej-Zientary. Uczniowie wystawili je dwukrotnie dla mieszkańców wsi Biała w dniu 18.03.2018r. oraz społeczności szkolnej 23.03.2018r.

Nastrojowa muzyka i głębokie teksty doskonale wprowadziły w nastrój Wielkiego Tygodnia. Młodzi aktorzy ukazali mękę Chrystusa z perspektywy Ogrodu Oliwnego, do którego zstępuje anioł z „kielichem goryczy”.

 

Krzyż dźwiga każdy człowiek: mały i duży, młody i stary, uczeń i nauczyciel, rodzice i kapłani choć tego krzyża nie widać. Z krzyżem człowiek idzie do każdej pracy, do szkoły, wchodzi z nim do autobusu, idzie nawet z nim spać. Czy nie wiesz, że wszystkie wasze krzyże dźwigam? Czy nie wiesz, że wszystkie te krzyże są moimi krzyżami? Jeśli chcesz, żebym mógł odpocząć, to weź twojego bliźniego na swoje ramiona. Pomagajcie sobie nawzajem nosić krzyże, wasze codzienne obowiązki, troski, zmartwienia. Jeśli sobie nawzajem pomagacie, wtedy mnie pomagacie. I zaprawdę powiadam Ci, że wszystko, co uczynisz jednemu z tych moich braci najmniejszych to tak, jakbyś mnie uczynił. Nagrodą za takie życie będzie dla Ciebie Niebo. Tam już dziś zapraszam każdego z Was.

Konkurs Abc dobrego wychowania

Drukuj PDF

Uczniowie klas IV-VII rywalizowali w ubiegły piątek 16.0W dniu 16. marca 2018 roku odbył się szkolny konkurs „ABC dobrego wychowania”. Do rywalizacji przystąpiły cztery trzyosobowe drużyny z klas IV-VII, rywalizując o PUCHAR PRZECHODNI ufundowany przez Radę Rodziców.

Konkurs miał na celu:

  • propagowanie właściwych wzorców zachowań

  • podniesienie kultury osobistej wśród uczniów

  • kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych

  • stosowanie przez uczniów zwrotów grzecznościowych

  • kształtowanie mechanizmów empatii, tolerancji i pożądanych postaw społecznych

  • wyposażenie uczniów w wiedzę na temat zasad savoir-vivre

Zmaganiom zespołów dopingowali uczniowie z poszczególnych klas, którzy gromkimi brawami nagradzali poprawne odpowiedzi swoich kolegów. Reprezentanci klas musieli się wykazać umiejętnościami oraz wiedzą z zakresu kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. Rywalizację klas oceniało jury w składzie:

  • p. Andrzej Prokopiuk – dyrektor szkoły

  • p. Mirosława Knapińska – zastępca dyrektora szkoły

  • p. Małgorzata Czech – nauczyciel języka polskiego.

Organizatorzy przygotowali też zadanie dla całych klas. Polegało ono na wykonaniu gazetki o kulturalnym zachowaniu oraz na zredagowaniu haseł na ten temat.

Dużo emocji wzbudziło nakrywanie do stołu oraz wiązanie krawata. Najefektowniej krawat zawiązała klasa najstarsza. Najciekawsze gazetki wykonali uczniowie klasy V i VI.Rywalizacja była bardzo wyrównana, dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Została nim klasa V. Okazały puchar przez rok będzie zajmował honorowe miejsce w klasie zwycięzców. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki ufundowane przez organizatorów, którymi były: Małgorzata Czech, Halina Uss i Jolanta Paszkowska

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2019

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.