Ostatnio dodane:

Aktualności

Zapusty w staropolskim zwyczaju

Drukuj PDF

Dawniej ostatnie dni karnawału nazywano zapustami, ostatkami lub kusakami. Obchodzono je hałaśliwe, hucznie i wesoło. Nadchodził bowiem czterdziestodniowy post. Należało więc korzystać z zabawy. Bawiono się powszechnie maskaradą, dlatego też pozytywnie odpowiedzieliśmy na zaproszenie członkiń Stowarzyszenia Białe Róże i udaliśmy się na żywą lekcję staropolskich obyczajów do domu ludowego w Białej. Uczniowie klas trzeciej i drugiej z radością dobierali sobie kolorowe stroje, w których mogli zaprezentować się w szkole śpiewając i tańcząc nowo poznaną ludową piosenkę.


 

 

Nowy semestr- sprawdź aktualny plan lekcji

Drukuj PDF

Drodzy Rodzice i Uczniowie, już w poniedziałek rozpoczyna się drugi semestr nauki. Zachęcamy do sprawdzenia aktualnego planu lekcji, który znajduje się w zakładce Plan lekcji.

Konkurs recytatorski w Bibliotece Gminnej w Białej

Drukuj PDF

W dniu 5 stycznia 2018 r. uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie recytatorskim, który zorganizowała pani Jolanta Palica – dyrektor Biblioteki Gminnej.

 

Dzieci zaprezentowały wiersze o tematyce zimowej i bożonarodzeniowej. Najładniej zaprezentowała się Monika Mucha, która przygotowała wiersz M. Terlikowskiej pt. „Zaczarowane drzewko”. Na wyróżnienie zasłużyło również troje innych wykonawców – Roksana Wawryszuk, Mikołaj Krawczuk i Igor Golec. Uczniowie ci otrzymali wspaniałe nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe upominki.  

Dzień Babci i Dziadka

Drukuj PDF

Dnia 21 stycznia 2018 roku o godzinie 15.00 dzieci z Oddziałów Przedszkolnych i uczniowie klas I-III zaprezentowali różnorodn e przedstawienia dla swych babć i dziadków. Najmłodsi uczniowie zabrali publiczność w świat bajek, klasa I i II deklamowała piękne wiersze dla babci i dziadka. Uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie pt:" Rzepka", które zostało wspaniale przyjęte przez publiczność. Nad całością części artystycznej czuwały panie: M.Zając, M.Łuba, E. Czubak, B. Spozowska, W. Korycińska. Następnie uczniowie podarowali swoim Babciom i Dziadkom piękne laurki i serduszka.

Zabawa choinkowa

Drukuj PDF

Zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Białej na zabawę choinkową, która odbędzie się dnia 21 stycznia 2018r o godz. 15.00. W programie część artystyczna z okazji Dnia Babci i Dziadka, przygotowana przez dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III, a następnie zabawa taneczna.

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.