Ostatnio dodane:

Aktualności

Zdrowo na wiosnę!

Drukuj PDF

 

 

Pierwszy dzień wiosny był dla uczniów klas I – III pełen niespodzianek. Pierwsza lekcja zamieniła się w zawody sportowe. Dzieci miały możliwość zmierzyć swoje siły w wyścigach wymagających szybkości, zwinności i skoczności.


Następnie obejrzały przedstawienie pt. „Grześ na wagarach” wyreżyserowane przez p. W. Korycińską, ale w nietypowym wykonaniu.

Więcej…

Egzaminy gimnazjalne 2018

Drukuj PDF

Egzaminy gimnazjalne odbędą się w tym roku szkolnym w dniach 18-20 kwietnia. W tych dniach uczniowie SP i klasy drugie gimnazjum mają wolne. W normalnym trybie pracują jednak Oddziały Przedszkolne.

Za uczniów klas trzecich trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

Kielich goryczy

Drukuj PDF

W wielkopostny czas refleksji wpisuje się misterium Ogrójca wykonane przez uczniów należących do koła teatralnego. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Elżbiety Jurkowskiej i p. Moniki Lipskiej-Zientary. Uczniowie wystawili je dwukrotnie dla mieszkańców wsi Biała w dniu 18.03.2018r. oraz społeczności szkolnej 23.03.2018r.

Nastrojowa muzyka i głębokie teksty doskonale wprowadziły w nastrój Wielkiego Tygodnia. Młodzi aktorzy ukazali mękę Chrystusa z perspektywy Ogrodu Oliwnego, do którego zstępuje anioł z „kielichem goryczy”.

 

Krzyż dźwiga każdy człowiek: mały i duży, młody i stary, uczeń i nauczyciel, rodzice i kapłani choć tego krzyża nie widać. Z krzyżem człowiek idzie do każdej pracy, do szkoły, wchodzi z nim do autobusu, idzie nawet z nim spać. Czy nie wiesz, że wszystkie wasze krzyże dźwigam? Czy nie wiesz, że wszystkie te krzyże są moimi krzyżami? Jeśli chcesz, żebym mógł odpocząć, to weź twojego bliźniego na swoje ramiona. Pomagajcie sobie nawzajem nosić krzyże, wasze codzienne obowiązki, troski, zmartwienia. Jeśli sobie nawzajem pomagacie, wtedy mnie pomagacie. I zaprawdę powiadam Ci, że wszystko, co uczynisz jednemu z tych moich braci najmniejszych to tak, jakbyś mnie uczynił. Nagrodą za takie życie będzie dla Ciebie Niebo. Tam już dziś zapraszam każdego z Was.

"Trudny kwiecień..."

Drukuj PDF


W te kwietniowe dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Białej przypomnieli w uroczystym apelu tragiczne losy polskich jeńców z 1940 roku. Wydarzenia te zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych.

Należy pochylać się z szacunkiem nad mogiłami ofiar z Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni katyńskiej sprzed 78 lat pozostała żywa w pokoleniach polskiego narodu. Pragniemy również upamiętnić ofiary tragedii samolotu prezydenckiego z 96 osobami na pokładzie, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Znów zginął "kwiat polskiej inteligencji". Montaż słowno-muzyczny poruszający te wydarzenia historyczne przygotowali uczniowie klasy IIA pod kierunkiem p. Malgorzaty czech i p. Jolanty Paszkowskiej.

„Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna „Inka” 1928-1946″

Drukuj PDF

 

W dniu 15. marca 2018 r. osiemnastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z p. Moniką Lipską-Zientarą, p. Elżbietą Jurkowską, p. Haliną Uss, wzięła udział w wernisażu poświęconym niezłomnej sanitariuszce 5 Wileńskiej Brygady AK „Ince”.

 

Ważnym punktem wystawy zorganizowanej przez p. Sławomira Potockiego w Bibliotece Lekarskiej w Białej Podlaskie było spotkanie z niesamowitym człowiekiem księdzem salezjaninem Jarosławem Wąsowiczem. Ks. Jarosław jest publicystą "Gazety Polskiej Codziennie", duszpasterzem środowiska kibicowskiego, od wielu lat prowadzi wykłady historyczne, jest organizatorem Patriotycznej Pielgrzymki kibiców na Jasną Górę i stałym felietonistą portalu niezalezna.pl.

Więcej…

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2018

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.