Ostatnio dodane:

Międzynarodowe Dni Bibliotek Szkolnych w Zeszkole Szkół w Białej

SPRAWOZDANIE Z PRZEBIEGU
MIĘDZYNARODOWYCH DNI BIBLIOTEK SZKOLNYCH

W październiku i listopadzie 2009 roku trwały w Zespole Szkół w Białej Międzynarodowe Dni Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji nauczyciele – bibliotekarze: Ewa Rola i Jolanta Paszkowska przygotowali wiele różnych i ciekawych propozycji, a każdy chętny czytelnik mógł znaleźć  w bibliotece coś interesującego dla siebie.
Dla klasy pierwszej SP przygotowano spotkanie z poezją Jana Brzechwy połączone z konkursem plastycznym. W październiku rozpoczęły się także systematyczne spotkania młodzieży gimnazjalnej, uczniów klasy VI oraz nauczycieli z dziećmi z klasy zerowej pod hasłem „Czytamy maluchom”. W trakcie tych wizyt w bibliotece szkolnej zaproszeni goście prezentowali wiersze i opowiadania z literatury dziecięcej, do której uczniowie zerówki wykonywali ilustracje.
Także uczniowie klasy drugiej i trzeciej brali udział w spotkaniach z literaturą dziecięcą dotyczącą legend i podań związanych z historią państwa polskiego, połączonych ze zgaduj – zgadulą i konkursami plastycznymi. Galeria zdjęć


Klasa czwarta wysłuchała w bibliotece baśni Andersena „Krzesiwo”, do której wykonała później różnymi technikami ilustracje. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały słodkie upominki.
Dla wszystkich uczniów SP przygotowano również konkurs na zakładkę do książki, gdzie wyróżnienia otrzymały: Ewelina Antończuk z klasy VI  i Patrycja Paszkowska   z klasy IV (nagroda – flamastry) oraz konkurs fotograficzny pod nazwą „Jesienne klimaty”, na który wpłynęła tylko jedna praca.
Młodzieży gimnazjalnej bibliotekarze zaproponowali spotkanie z poetą
i propagatorem kultury p. Adamem Świciem na temat jego dorobku literackiego. Klasa Ic i IIc uczestniczyła w wycieczce do Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej, gdzie młodzież zapoznała się z bogatym księgozbiorem podręcznym oraz brała udział w ćwiczeniach warsztatowych dotyczących posługiwania się katalogiem alfabetycznym i rzeczowym.
Dla uczniów z klas pierwszych gimnazjum zorganizowano konkurs ze znajomości biblizmów „Od Adama i Ewy zaczynać...”, w którym nagrodzono książkami 4 osoby:
•    I miejsce – Marcin Jesionek – klasa Ic
•    II miejsce – Sebastian Górski – klasa Ic
•    III miejsce – Małgorzata Wawak i Michał Wierzchowski – klasa Ia
Dużą popularnością cieszył się również konkurs na opowiadanie „Fantasy”. Wyróżnienia i nagrody książkowe otrzymały uczennice klasy IIc: Anna Wronowska i Justyna Kurowska. W programie obchodów dni znalazła się także propozycja konkursu literackiego „I ty możesz napisać wiersz” o tematyce jesiennej. Trzy laureatki tego konkursu to: Patrycja Mazur i Justyna Kurowska z klasy IIc oraz Małgorzata Wawak z klasy Ia. Nagrodzone osoby otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. W ogłoszonym konkursie fotograficznym „Jesienne klimaty” wyróżniono pracę Patrycji Mazur z klasy IIc, a za zakładkę do książki wyróżniono i nagrodzono okolicznościowymi dyplomami i flamastrami Justynę Kurowską z klasy IIc i Dianę Struk z klasy Ic. Podczas trwania dni biblioteki szkolnej przybliżono także sylwetkę wybitnej postaci literatury polskiej i jego twórczości - Juliusza Słowackiego, odbył się również przegląd ekranizacji lektur szkolnych.

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2021

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.