Ostatnio dodane:

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

 

Przygotowania do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia rozpoczęły się w naszej szkole już 22 września. W tym dniu ogłoszono konkurs na plakat klasowy zachęcający do nauki tabliczki mnożenia. Z każdą klasą oddzielnie zostały omówione zasady i przebieg Dnia Tabliczki Mnożenia. Do rodziców został wysłany przez dziennik Librus list z informacją o charakterze akcji.

Koordynatorzy akcji tj. P. Anna Piekarska- opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz P. Mirosława Knapińska - nauczyciel matematyki dokonały wyboru materiałów z bazy materiałów umieszczonych na stronie www.wtmday.org  i przygotowały zestawy egzaminacyjne. Od dnia 28 września do 1 października zamieszczono na drzwiach wejściowych do szkoły plakat promujący akcję oraz hasła i odzewy na każdy dzień. Nauczyciele dyżurujący oraz pani od matematyki często sprawdzali czy uczniowie znają przykłady na konkretne dni. Również w tym czasie szkoła zamówiła 3 zestawy Kart Grabowskiego i korzysta z nich na lekcjach matematyki oraz zajęciach świetlicowych. Uczniowie klas młodszych wykonali sówki na patyczkach i zapisywali tam obliczenia dla kolegi i koleżanki. Wykorzystana została zabawa- Matematyczne spacery.

Do dnia 1 października wpłynęło 9 plakatów promujących naukę tabliczki mnożenia. Wykonali je uczniowie klas III-VIII. Plakaty były wykonane w małych lub klasowych grupach. Plakaty ozdabiają korytarze i tablice szkolne. 

W rozwiązywaniu zadań z tabliczką mnożenia w sposób pisemny wzięli udział wszyscy uczniowie z klas III-VIII, tj.57 uczniów.  Konkurs został przeprowadzony na poszczególnych lekcjach matematyki w sposób pisemny, ustalona czas przeznaczony na wykonanie obliczeń. Dla chętnych uczniów przygotowana zadania i łamigłówki dodatkowe, również z Banku łamigłówek ze strony www.wmtday.org.

Pomocą koordynatorom służyli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego, którzy pełnili funkcję asystentów. Byli to: Gabriela Skiba, Kamil Krawczyk, Ewelina Ochnio, Maja Jendruchniewicz, Marcel Semeniuk, Szymon Kalinowski.

Zadania wybrała i sprawdziła w klasach IV-VIII P. Mirosława Knapińska. Zadania dla klas 0-III wybrała i sprawdziła P. Anna Piekarska. Zadania dla młodszych dzieci były pobrane z banku łamigłówek. Zadania wykonała 25  uczniów z klas 0-II.

Każdy uczestnik akcji otrzymał plakietkę z sówką.

W każdej klasie jest Ekspert tabliczki Mnożenia. Uzyskali oni imienną legitymację oraz drobny upominek (Przybory szkolne ufundował Dyrektor Szkoły a dyplomy- Samorząd Uczniowski ). Wszystkie klasy, które wykonały kolorowe plakaty zostały również wyróżnione drobnymi nagrodami i dyplomami.

Espertami Tabliczki Mnożenia zostali w tej edycji:

Krystian Musiatowicz – klasa I

Szymon Zabielski- klasa II

Adrian Brzozowski – klasa III

Pola Skiba i Oliwia Stolarczyk – klasa IV

Igor Golec – klasa V

Konrad karpiński, Karolina Sak i Tomasz Kośmider- klasa VI

Wojciech Piekarski- klasa VII

Katarzyna Kulak – klasa VIII.

Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w takiej akcji i wszyscy są zdania, że było to wspaniałe przedsięwzięcie. Dzieci były bardzo kreatywne i aktywne. Za wspaniałą pomoc przy przeprowadzeniu akcji uważam bank materiałów na stronie internetowej dostępne dla zalogowanych szkół. Pozwalają one na indywidualną pracę z uczniem i dobór zadań do różnego poziomu wiedzy uczniów.

Opracowała Anna Piekarska

 

 

 

Drukuj PDF

Powrót do góry

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2021

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.