Ostatnio dodane:

Aktualności

Pozdrowienia wiosenne

Drukuj PDF

Mimo niezbyt wiosennej pogody za oknem dziś mamy pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji w czasie zdalnej nauki przez cały najbliższy tydzień można przesyłać poprzez naszą stronę oraz profil szkoły na facebooku " Pozdrowienia wiosenne". Zachęcamy wszystkich uczniów do tej akcji, po pierwsze aby przekazać sobie nawzajem garść miłych słow i jeśli ktoś ma takie życzenie to również fotografię, a po drugie ocieplimy trochę ten chlodny marzec naszymi uśmiechami. Na początek wiosenne pozdrwowienia od Sary- uczennicy kl. V Dziękujemy i również pozdrawiamy!

Dzień kolorowej skarpetki...

Drukuj PDF

#OREWJuszczynWyjatkowaSkarpetka Nasza szkoła po raz pierwszy w tym roku wzięła udział w akcji pt.: "Wyjątkowa skarpetka".


21 marca będziemy obchodzić Światowy Dzień Zespołu Downa,którego symbolem stały się kolorowe skarpetki nie do pary.

Nasi uczniowie również założyli i wykonali piękne

	
			
		
	</div>
</div>
<div class=

17 marca- "Irlandia w szkole"

Drukuj PDF

Dziś Dzień Św. Patryka i z tej okazji również w naszej szkole akcja pt:"Irlandia w szkole". Dla uczniów klas I-III p. Małgorzata Koza i Anna Piekarska przygotowały gry i zabawy związane z kulturą irlandzką i obchodami 17 marca w Irlandii. Były elementy realioznawcze tj. Flaga, symbole narodowe, projekcja filmu o Świętym Patryku w klasie III, kolorowanki z wzorem celtyckim oraz podchody ze skrzatem, taniec i muzyka irlandzka. Uczniowie też przygotowali się do tego święta, ponieważ zadbali o zielony element swojego stroju, a przecież kolor zieleni w tym dniu jest dominujący. Wszystkim Patrykom składamy najlepsze życzenia z okazji imienin ☺️


Dzień Języka Ojczystego

Drukuj PDF

 

A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego hańbą oczywistą.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ustanowiony został przez UNESCO w 1999 roku. Odsyła do tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Bangladeszu. Podczas pokojowej demonstracji 21 lutego 1952 roku zginęło pięciu studentów domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

Więcej…

Nowalijki na powitanie wiosny

Drukuj PDF

 

Uczniowie klas 1-3 z naszej szkoły od 1 marca zakładali „parapetowe ogródki”. Z dużym zaangażowaniem przygotowywali „grunt” dla nowalijek. Od tygodnia obserwują, co dzieje się z nasionami rzeżuchy, rukoli, szpinaku, owsa oraz z cebulą po umieszczeniu ich na różnych podłożach – wacie lub ziemi. Dzieci wiedzą, jakie warunki są niezbędne do kiełkowania i wzrostu roślin. Wyrażają chęć do podlewania roślinek, a także do jedzenia „plonów” z kanapkami przyniesionymi z domu. 

Stopka

Zsbiala.org | Strona administrowana przez Grzegorza Karpińskiego

Publikowanie zamieszczonych materiałów bez podania źródła zabronione.

Zespół Szkół w Białej | Biała 30 | 21-300 Radzyń Podlaski

Tel/fax 83 352 83 29

Copyright © 2021

Template by Joomla 2.5 Templates & Zespół Szkół w Białej.